Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję

Autor - 8 Maja 2020
kandydatŹródło: Fot. Jakub Kaminski/East News

Kandydat na urząd prezydenta RP Paweł Tanajno został zatrzymany przez policję. Ma to związek z likwidacją nielegalnego miasteczka, które powstało w ramach strajku przedsiębiorców. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

Protest przedsiębiorców

W Warszawie odbył się protest polskich przedsiębiorców. Miał on na celu zwrócenie uwagi rządu na ich problemy i uzyskanie skuteczniejszej pomocy od państwa w czasie epidemii koronawirusa. Jednym z liderów strajku jest kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. Początkowo protestujący jeździli wokół Ronda Dmowskiego. Następnie stawili się pod kancelarią premiera.

Dzisiaj grzeje:
1. Biedronka wprowadza bardzo ważne zmiany. Znamy termin
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Strajkujący chcieli spędzić tam noc

Pod kancelarią powstało miasteczko, w którym mieli zamiar spędzić noc. W nocy siły policyjne zlikwidowały obóz i zatrzymały protestujących. Do wydarzeń Tanajno odniósł się na swoim Facebooku.

Miasteczko zostało zlikwidowane

Policja odpiera zarzuty i twierdzi, że manifestacja jest rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Złamany został szereg obostrzeń. Służby odniosły się do sytuacji na swoim Twitterze.

Stanowcza reakcja policji

Komenda Stołeczna Policji podkreśliła w wydanym komunikacie, że nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania. - Na tego typu postawę nie ma przyzwolenia. Stąd nasza reakcja. Wszystkie osoby zostaną zatrzymane prewencyjnie, a następnie przewiezione do jednostek na terenie garnizonu stołecznego, gdzie sporządzona zostanie dokumentacja niezbędna do skierowania wniosków o ukaranie do sądu. - czytamy w oświadczeniu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" pokazał swoją nową miłość. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół, okropne
  2. Legendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonie
  3. Chłopiec spadł ze schodów, uderzył główką o beton. Matka była nietrzeźwa
  4. Funkcjonariusze nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Złodzieje zaczęli udawać że śpią, wszystko się nagrało
  5. Groźny wypadek na Mazowszu. Bus wjechał w naczepę ciężarówki, kabina została zmiażdżona
  6. Zamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policję
Świetna wiadomość z sanepidu. Nastąpił duży przełom, jest nadziejaŚwietna wiadomość z sanepidu. Nastąpił duży przełom, jest nadziejaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News