Szukają niespełnionych obietnic Trzaskowskiego. Burmistrz ujawnia maile. Będzie afera?

Autor Julian Bakuła - 21 Maja 2020
trzaskowskiŹródło: Facebook

Zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów udostępnił na swoim profilu facebookowym mail Wiktora Klimiuka (PiS). W wiadomości radny nawołuje do "przesłania (...) pomysłów, które możnaby poruszyć, aby wykazać złe zarządzanie miastem przez Rafała Trzaskowskiego" | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Kampania prezydencka 2020

Tegoroczna kampania prezydencka po częściowym wygaszeniu związanym z koronawirusem znowu (choć nieoficjalnie) nabiera rozpędu. Przypominamy, że wybory miały się odbyć (a w sensie prawnym faktycznie się odbyły) 10 maja 2020 roku. W tym terminie nie udało się jednak zorganizować i przeprowadzić głosowania. Zostało ono przełożone na bliżej nieokreślony termin w lecie. Wynikająca stąd niepewność towarzysząca kampanii tylko podgrzewa jej atmosferę - nie obywa się bez posądzeń o nieuczciwość.

Dzisiaj grzeje:
1. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

Trzaskowski zamiast Kidawy

Główni kandydaci na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach 2020 roku to: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Rafał Trzaskowski. Ten ostatni jako kandydat największej partii opozycyjnej w ostatnich dniach zastąpił w tej roli Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrezygnowała z kandydowania w związku z wyjątkowo niskim poparciem.

Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związkówHandel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związkówCzytaj dalej

Mail do radnych

Zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów Krzysztof Skolimowski (KO) opublikował w środę (20.05) na swoim profilu facebookowym zdjęcie. Widać na nim wysłany we wtorek (19.05) mail od Wiktora Klimiuka (PiS), radnego dzielnicy Białołęka, w którym apeluje o mobilizację w kampanii. "W związku z tym, że głównym kontrkandydatem (...) Andrzeja Dudy będzie Rafał Trzaskowski, zwracam się w imieniu prezesa Kamińskiego o przesłanie (...) pomysłów, które moglibyśmy poruszyć, aby wykazać złe zarządzanie miastem przez Rafała Trzaskowskiego" - czytamy w wiadomości. - Opublikowałem ten wpis, bo dowiedziałem się z niego, że PiS uznało Rafała Trzaskowskiego za głównego rywala Andrzej Dudy. Myślę, że jest to ważna informacja, że jeszcze kampania się nie zaczęła, bo jej nie ogłoszono, a oni już uznali go za głównego rywala. Trochę mnie zszokował użyty język. Myślę, że kampania powinna być merytoryczna, a nie nastawiona na szukanie haków, ale oni podjęli taką decyzję. Dla mnie to jest szokujące. Podałem to do wiadomości, bo uważam, że ludzie powinni o tym wiedzieć - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Skolimowski.

Monitorowanie niespełnionych obietnic

Na pytanie, do kogo adresowana była wiadomość i jak do niej dotarł, odpowiada: "Ona do mnie dotarła. Nie szukałem jej, sama do mnie przyszła." Pytanie o "prezesa Kamińskiego" kwituje stwierdzeniem, że o tożsamość tej osoby należy zapytać autora wiadomości. Wiktor Klimiuk udzielił nam tylko odpowiedzi pisemnej: "W związku z atakiem oraz hejtem który wylewa się w internecie po mailu rozesłanym do stołecznych radnych, chciałbym poinformować, że monitorowanie licznych niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego jest naszym obowiązkiem jako Radych Miasta oraz Dzielnic. Zebranie ich oraz przedstawienie opinii publicznej rażącej niekompetencji Rafała Trzaskowskiego w zarządzaniu Warszawą nie jest działaniem nadzwyczajnym. Uważamy jako samorządowcy, że jest to działanie wręcz konieczne w momencie, w którym nie mając praktycznie żadnych osiągnięć w Warszawie pan Trzaskowski aspiruje do pełnienia najwyższego urzędu w Państwie. Paradoksalnie chciałbym podziękować radnym PO za rozpropagowanie naszych działań wśród Mieszkańców, którzy zgłaszają nam dużo spostrzeżeń oraz informacji o nieudolności prezydenta miasta."

Biedronka zaskoczyła wszystkich. Sprzęt warty setki złotych można mieć za darmoBiedronka zaskoczyła wszystkich. Sprzęt warty setki złotych można mieć za darmoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
  2. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  3. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  4. Tajemnicza śmierć mężczyzny. Myśleli że miał wylew, prawda okazała się zupełnie inna
  5. Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeni
Fala hejtu na przyjaciół zamordowanej Kornelii. Burza w internecie, ludzie są wściekliFala hejtu na przyjaciół zamordowanej Kornelii. Burza w internecie, ludzie są wściekliCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News