Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"

Autor Aleksandra Olbryt - 21 Października 2020
Jurek OwsiakŹródło: Jakub Kaminski/East News

Dziś o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował Jurek Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak przekazał informację o swojej chorobie na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook.

Jest decyzja rządu, premier właśnie potwierdził. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnieJest decyzja rządu, premier właśnie potwierdził. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnieCzytaj dalej

Koronawirus wykryty u Jurka Owsiaka

Na Facebooku Jurek Owsiak opisał cały przebieg COVID, który potwierdzono u niego po testach wykonanych we wtorek 20 października. - Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity -między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny - przekazał lider WOŚP.

Zmiana o 180 stopni

Jurek Owsiak podzielił się swoją historią także w ramach przestrogi. Jego profil na Facebooku obserwuje prawie milion użytkowników. Lider WOŚP postanowił wykorzystać swoje zasięgi, by dotrzeć do fanów i przestrzec ich przed bagatelizowaniem pandemii. - Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie - napisał.

Cała Fundacja przeszła na home office

- W weekend wysłałem do wszystkich pracowników, z którymi miałem styczność, informację, aby mieli się na baczności, że poddam się testom, ale w międzyczasie i oni powinni bardzo uważać na siebie i swoich bliskich i ograniczyć wszelkie spotkania. Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office. W poniedziałek to było 80%, a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office. Dodatkowo od dzisiaj wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność - zgodnie z zasadami - spędzą czas na ścisłej samoizolacji - podał Jurek Owsiak.

Oddział geriatryczny ze sprzętem WOŚP zlikwidowany. Wojewoda przeznaczy go do walki z COVIDOddział geriatryczny ze sprzętem WOŚP zlikwidowany. Wojewoda przeznaczy go do walki z COVIDCzytaj dalej

"Zagrożenie jest stale wokół nas"

Jurek Owsiak wyjaśnił, że swoją historią postanowił podzielić się w tak szczegółowy sposób, by uczulić Polaków na fakt, że powinni być przezorni i dbać o swoje zdrowie w trakcie pandemii SARS-CoV-2. - Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem. Natychmiast powiadomiłem o tym naszych pracowników i teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu - podkreślił Owsiak.

Owsiak dziękuje pracownikom ochrony zdrowia

Lider WOŚP zakończył swój wpis podziękowaniami dla wszystkich, którzy w tych trudnych czasach niosą pomoc kolejnym zakażonym. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personelu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących mocno tulimy do serca. Walczymy! - podsumował.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Decyzja zapadła, prace zaraz ruszą. Powstanie drugi szpital tymczasowy w WarszawieDecyzja zapadła, prace zaraz ruszą. Powstanie drugi szpital tymczasowy w WarszawieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna duża zmiana w godzinach dla seniorów, warto o niej wiedzieć. Rozporządzenie wejdzie w życie już jutro
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Zaczęło się, główne drogi zablokowane. Paraliż, bardzo duże utrudnienia przez protest rolników
  4. Dwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osoba
  5. Spłonęło 50 aut, nowy blok może nadawać się do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektryczny
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Mroczna przeszłość Mariusza Pudzianowskiego wyszła na jaw. Siedział w więzieniu, powód jest porażający</li

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News