Razem bawili się nad jeziorem. Na chwilę zostawili go samego. Już się nigdy nie zobaczą

Autor Julian Bakuła - 13 Czerwca 2020
Tragedia w OkuninceŹródło: Policja

27-letni mężczyzna z Mazowsza utonął w czwartek (11.06) w jeziorze Białym pod Włodawą. Został w wodzie sam, gdy znajomi, z którymi wspólnie spędzał wyjazd, poszli na posiłek. Policja apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Mężczyzna utonął w jeziorze

27-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego przypłacił życiem samotną kąpiel w jeziorze Białym pod Włodawą (woj. lubelskie). Mężczyzna przyjechał w tamte strony wspólnie ze znajomymi w ramach wypoczynku. Trafili do Okuninki, wsi nad samym jeziorem Białym. W czwartek (11.06) po południu poszli popływać. Gdy znajomi chcieli udać się na posiłek, on wolał zostać w wodzie, pozostawili go więc samego. Po powrocie zaczęli go szukać. Zobaczyli jak nieprzytomny dryfuje po powierzchni wody i natychmiast wydobyli jego ciało na brzeg. Razem z osobami postronnymi rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, zawiadamiając zarazem karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce kontynuowali czynności resuscytacyjne, mimo to jednak mężczyzna zmarł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł wcześniej spożywać alkohol.

Dzisiaj grzeje:
1. Wybory 2020. Uwaga, niedługo mija ważny termin dla wszystkich Polaków
2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów

Letnia plaga utonięć

Okres letnich wakacji regularnie przynosi ze sobą plagę utonięć w jeziorach czy rzekach. Z tego powodu funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność w korzystaniu z uroków kąpielisk. Lubelska policja spisała w związku z tym szereg zasad bezpieczeństwa, których należy się trzymać nad wodą.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą

1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.
2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.
3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);
4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi;
5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;
6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.
7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;
8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;
9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu;
10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie."

Najnowsze dane Ministerstwa. Mazowsze na 3 miejscuNajnowsze dane Ministerstwa. Mazowsze na 3 miejscuCzytaj dalej


Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"
  2. Wstrząsające słowa popularnego gwiazdora. Prawda wyszła po latach. "Byłem nękany, molestowany seksualnie i gwałcony"
  3. Wybory 2020. Uwaga, niedługo mija ważny termin dla wszystkich Polaków
  4. Zarzuty po ogromnej tragedii. Matka osierociła trójkę dzieci
  5. Nieszczęśliwy wypadek. Kobieta wypadła z okna
  6. Trudno pojąć, wszystko zaledwie trzy dni po narodzinach synka. Media opublikowały wymowne zdjęcia Rozenek
Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaMężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News