Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?

Autor Mateusz Dolak - 13 Lipca 2020
Jerzy StuhrŹródło: Wikipedia, By Grzegorz Gołębiowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. - Stan zdrowia aktora uległ znacznemu pogorszeniu. Obecnie przebywa w szpitalu - poinformował portal wp.pl powołując się na rozmowę z przyjacielem aktora.

Jerzy Stuhr w szpitalu

Jak informuje wp.pl, wiadomość potwierdził jego przyjaciel i aktor aktor Jerzy Radziwiłowicz. - Przed chwilą do mnie dotarła informacja, ze Jerzy Stuhr trafił do szpitala, ale nic więcej nie wiem - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską. Jerzy Stuhr ostatnie miesiące spędzał w swoim domu na wsi. W czasie pandemii przygotował się do powrotu na deski teatru. Aktor kilka lat temu przeszedł zawał serca, wcześniej zmagał się z nowotworem krtani. Po przezwyciężeniu raka, zaangażował się w pomoc innym pacjentom, którzy chorowali na nowotwór. Został przewodniczącym rady Fundacji Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera, którą wspiera od 2004. Nieoficjalne informacje mówią, że tym razem aktor mógł doznać wylewu.

Jerzy Stuhr

Jerzy Oskar Stuhr to polski aktor filmowy i teatralny. Urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie, niedawno ukończył 73 lata. Dorobek Stuhra jest przeogromny. Na ekranie zadebiutował w 1972 roku. Przez lata był związany z kinem Krzysztofa Kieślowskiego. Potem zajmował się reżyserią. Stuhr w latach '90 i '00 był rektorem PWST w Krakowie. Prywatnie jest ojcem aktora Macieja Stuhra oraz malarki Marianny Stuhr. Jerzy Stuhr to laureat wielu nagród i wyróżnień. Ostanie dostał 9 marca 2018, był to Orzeł 2018 otrzymany za "osiągnięcia życia".

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News