Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne

Autor Julian Bakuła - 29 Listopada 2020
Jerzy OwsiakŹródło: Facebook / Jerzy Owsiak - facebook.com/jerzyowsiak

Na sobotnim proteście w ramach Strajku Kobiet w Warszawie pojawił się również Jerzy Owsiak. Później w emocjonalnym wpisie dał wyraz swemu oburzeniu działaniami policji. "Czy nie jest wam wstyd?" - pyta Jerzy Owsiak.

Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku KobietPolicjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku KobietCzytaj dalej

Jerzy Owsiak na Strajku Kobiet

W sobotę (28.11) - w 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych - w Warszawie odbyły się kolejne protesty w ramach Strajku Kobiet. Uczestniczki i uczestnicy protestu zebrali się na Rondzie Dmowskiego, które - zmieniając tabliczkę - przemianowali na Rondo Praw Kobiet.

W pewnym momencie protestu, gdy policja zablokowała ulicę Marszałkowską, uniemożliwiając demonstrantom przemarsz, uczestnicy strajku utworzyli wobec funkcjonariuszy własny kordon, otaczając ich "kręgiem miłości". Wśród protestujących był także prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, który w emocjonalnym wpisie skomentował to co zobaczył.

Jerzy Owsiak: czy nie jest wam wstyd?

We wpisie opublikowanym na Facebooku Jerzy Owsiak relacjonuje bulwersujące jego zdaniem zachowanie policji podczas protestu. "Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania, a następnie wystawienia mandatu? Jedna z nich z pudełkiem ciastek, nie miały ze sobą żadnych symboli, żadnych tablic, żadnych flag, nawet żadnych znaczków, czegokolwiek. Stały wraz z grupą protestujących, których policja zatrzymała kordonem" - pisze Jerzy Owsiak.

Prezes WOŚP twierdzi, że podszedł do spisujących dwie dziewczyny policjantów, przedstawił się im i zapytał o powód ich działania. "Milczenie, milczenie, milczenie, więc wyraziłem swoją opinię - czy nie jest Wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100 zł od każdej z nich?"

Bardzo emocjonalnie Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Sobota, 28 listopada 2020

Teksty wybrane dla Ciebie:
1. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne
2. Nagłe wyznanie córki Adama Małysza. Co za zdjęcie
3. Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby

Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaSześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaCzytaj dalej

Jerzy Owsiak: będę walczył do upadłego

Prezes WOŚP Jerzy Owsiak podzielił się z czytelnikami również przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju. "Dzisiaj przeczytałem super zdanie wypowiedziane przez Gandhiego: mówienie, żebyś się nie zajmował polityką, to tak jakbyś tonął w wodzie i o niej nie mówił.

To wyjaśnia wszystko. Także i ja, Jurek Owsiak, jestem obywatelem tego kraju i boli mnie wiele, wiele rzeczy, a najbardziej to, że w sposób nieprawdopodobnie oczywisty rządzący chcą nas wyrzucić z Unii Europejskiej. Nie, nie, nie - po trzykroć nie zgadzam się z tym i będę przeciwko temu walczył do upadłego" - zadeklarował Owsiak.

"Są świadkami dwóch światów"

W swoim wpisie Jerzy Owsiak dał ponadto wyraz swojemu sprzeciwowi wobec działań rządzących, stwierdzając zarazem, że to właśnie te działania są źródłem sytuacji takich jak wystawianie 100-złotowych mandatów niewinnym dziewczynom. "To się stało - 4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 roku" - skwitował prezes WOŚP.

Zdaniem Jerzego Owsiaka dziewczyny spisane przez policję podczas sobotniego protestu "są świadkami dwóch światów". "Za niecałe 2 miesiące będziemy prowadzili tę solidarność, braterstwo. Wiem, że tak będzie. Ale obok tego one zostały ze stu złotowym mandatem. Przedstawiłem się panom policjantom, mogę być świadkiem w tej konkretnej sprawie, a żegnając się z nimi powiedziałem, że życie płata takie figle, że być może spotkamy się i spojrzymy sobie w twarz już bez maseczek" - stwierdził Owsiak.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Jakich ryb unikać? Okazuje się, że nie wszystkie są zdrowe
  2. Nadchodzi koniec prawdziwej legendy - pożegnamy Volkswagena Passata
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"
  6. Rząd przedłużył termin do 24 grudnia. Dotyczy wszystkich rodziców
  7. Emerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News