Jeden pożar za drugim. Podpalacz z Warszawy zatrzymany, dopiero wyszedł z więzienia, siedział kilkanaście razy

Autor Mateusz Dolak - 5 Marca 2020
Zatrzymany mężczyznaŹródło: policja

Strażacy ugasili jeden pożar, a już byli wzywani do drugiego. To wszystko za sprawą podpalacza, który działał na Woli. Policjanci w związku ze sprawą zatrzymali 40-latka. Mężczyzna kilkanaście razy przebywał w więzieniu. | www.wawainfo.pl - wróć do nas po najnowsze informacje z Warszawy.

Seria podpaleń

Najpierw palił się kontener z odpadami. Potem ogień pojawił się w altankach śmietnikowych w pobliżu. Straż pożarna ugasiła oba pożary, a po oględzinach strażacy stwierdzili, że ktoś je celowo wzniecił. - Policjanci wykonywali czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania podpalacza. Dzielnicowi przejrzeli monitoring. Na nagraniu utrwalił się wizerunek mężczyzny, który w chwili zdarzeń był w pobliżu. Dobre rozpoznanie rejonu służbowego pozwoliło na dotarcie do podpalacza - poinformowała kom. Marta Sulowska z policji na Woli.

Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwanaPorażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwanaCzytaj dalej

Przyznał się do winy

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który został doprowadzony do komendy. - W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyzna w grudniu ubiegłego roku opuścił więzienne mury, gdzie odbywał karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Konflikt z prawem jest mu doskonale znany bowiem przebywał w zakładzie karnym kilkanaście razy - wyjaśniła Sulowska. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Jeśli sąd uzna jego winę, może trafić do więzienia na pięć lat. 40-latek przyznał się do winy podczas przesłuchania. Straty wyceniono na kilkanaście tysięcy złotych.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozbite ciężarówki, jedna osoba ranna. Poważny wypadek na trasie S2
  2. Antek Królikowski tuż po śmierci taty dostał wiadomość od Julii Wieniawy. Gwiazda nie mogła postąpić inaczej
  3. 16-latek biegł do autobusu, wszedł na jezdnię na czerwonym. Volkswagen nie wyhamował, doszło do zderzenia
  4. Ważna decyzja w związku z koronawirusem. Wyłączą przyciski w autobusach i tramwajach w Warszawie
  5. Akcja ratunkowa na Modlińskiej. Ciężarówka potrąciła pieszego na przejściu
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł