Teraz: wywołują "Dziady" z okien przy Mickiewicza. Zagra m.in. Katarzyna Warnke

Autor Aleksandra Olbryt - 31 Października 2020
Jarosław KaczyńskiŹródło: Instagram / Katarzyna Warnke

Żoliborz, ul. Mickiewicza 34/46 - to pod tym adresem mieszka wicepremier Jarosław Kaczyński, który w ostatnich dniach otrzymał raczej kpiące miano "naczelnika narodu", po wystosowaniu orędzia do Polaków o obronę kościołów przed strajkującymi kobietami. W sobotę 31 października o godzinie 18:00 przed domem Kaczyńskiego miał się zacząć spektakl w reżyserii Oskara Sadowskiego na podstawie dramatu wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza.

Tylu policjantów na ulicach jeszcze nie było. Tylu policjantów na ulicach jeszcze nie było. "Mysz nie przeciśnie się przez Żoliborz"Czytaj dalej

Spektakl pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Do obejrzenia spektaklu "Dziady", który zaczął się o 18 przy ulicy Mickiewicza przed domem Jarosława Kaczyńskiego, zachęcała między innymi znana aktorka, Katarzyna Warnke. Oprócz niej w sztuce wyreżyserowanej przez Oskara Sadowskiego zagrają Julia Banaś i Dominik Sadoch, polscy top modele, którzy mają na koncie wiele kampanii modowych zagranicznych i polskich projektantów, liczne okładki i prestiżowe pokazy.

Spektakl jednak od 18

- Uwaga! Zmiana: jednak gramy o 18! Do zobaczenia! - napisała na swoim instagramie Warnke, publikując selfie z czerwonym piorunem namalowanym na twarzy. Spektakl, w którym wystąpi znakomita aktorka teatralna i filmowa powstał na bazie "Dziadów" Adama Mickiewicza, autorką scenariusza jest Anka Herbut, za muzykę odpowiedzialny jest BAASCH, czyli Bartosz Schmidt – polski producent, kompozytor i wokalista pochodzący z Warszawy. Reżyserią światła zajmuje się Jacqueline Sobiszewski, a wideo ze spektaklu będzie można obejrzeć dzięki Adrienowi Cognac.

Zablokowana ulica, zmiany w ruchu tramwajów i autobusów

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawił się komunikat o utrudnieniach powstałych w związku ze spektaklem i idącą za nim koniecznością zamknięcia ulicy Mickiewicza.

"W związku ze zgromadzeniem publicznym na ulicy Mickiewicza i zamknięciem tejże ulicy na odcinku od pl.Wilsona do Potockiej tramwaje linii 15 oraz autobusu linii 122, 157, 181 i 185 zostały skierowane na trasy objazdowe. Linia 15 kierunek Marymont Potok została skierowana do krańca Metro Marymont. Linie : 157, 181, 185 kierunek Gwiaździsta, Cm. Północny ulicami: pl. Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Klaudyny. Linia 122 kierunek Gwiaździsta ulicami: pl.Wilsona – Słowackiego – Gdańska – Hłaski – Rudzka – Mickiewicza – Potocka. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy na stronie WTP.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News