Niespodziewana akcja pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Taksówkarze zablokowali całą ulicę

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Października 2020
Z OSTATNIEJ CHWILIŹródło: Wawa Info

Przed domem Jarosława Kaczyńskiego wrze już od ubiegłego czwartku 22 października, kiedy to Trybunał Konstutucyjny wydał oburzające orzeczenie ws. aborcji eugenicznej. W piątek 30 października po godzinie 19:30 warszawscy taksówkarze postanowili dać wyraz solidarności z kobietami, blokując całą ulicę Mickiewicza, przy której mieszka wicepremier!

Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Czytaj dalej

Taksówkarze i kordony policji pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Ulica Mickiewicza na Żoliborzu, przy której mieszka Jarosław Kaczyński, jest jedną z najbardziej obleganych ulic Warszawy od czwartku 22 października. Dziś - w piątek 30 października - po godzinie 19:30 ulicę zablokowali taksówkarze.

Z jednej strony stoją samochody korporacji taksówkarskich, oklejone hasłami: "Solidarni z kobietami", "Mamy dość". Z drugiej - funkcjonariusze stołecznej policji, broniący dostępu do domu Kaczyńskiego. Uczestnicy protestu nie dotarli jeszcze na miejsce, ale już po 19 tłumy z Ronda Dmowskiego zmierzały właśnie w tę stronę.

Policji jest zauważalnie więcej niż podczas poprzednich protestów pod domem Jarosława Kaczyńskiego, które odbyły się tydzień temu. Część uczestników protestu nie brała udziału w przemarszu demonstracji przez centrum miasta, lecz przybyła bezpośrednio na Żoliborz.

- Chcemy poszanowania prawa. I tyle - powiedziała reporterowi Wawa Info jedna z uczestniczek protestu. - Jeżeli rząd chce, żebyśmy się ograniczali, to niech się rząd sam najpierw zacznie ograniczać - stwierdził inny z demonstrantów.

Dzisiaj grzeje:
1. Hasło Strajku Kobiet na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Nie uwierzycie, jak zareagowała policja
2. Koniec Zenka Martyniuka, jakiego znacie. Fani nie mogą uwierzyć. Gwiazdor spakował walizki i wyjechał do popularnego turystycznie miasta, aby przejść metamorfozę
3. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem

Zamieszki na rondzie de Gaulle'a. Zamieszki na rondzie de Gaulle'a. "Dostałem flarą w twarz"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Wyjątkowa inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Wyświetlili czerwony piorun na PKiN w ramach solidarności z kobietamiWyjątkowa inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Wyświetlili czerwony piorun na PKiN w ramach solidarności z kobietamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite odkrycie w wielkopolskim Domachowie. Zapierający dech dowód historii odnaleziony w kościele
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem
  4. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  5. Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. "Kościół jest skłócony" - twierdzą, a ich wsparcie wywołuje wzruszenie u młodych Polek
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Marcin Najman bohaterem TVP. Stawiają go za wzór, El Testosteron jest dumny jak paw (WIDEO)

Informujemy, że informacje zawarte w poście opublikowanym pod adresem https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=222969289163021&id=106160777510540&anchor_composer=false w związku z problemami technicznymi zawierały błędne informacje. Pojazdy oznaczone reklamami firmy uber nie uczestniczyły w przejeździe legalnych Taksówkarzy solidaryzujących się z protestującymi kobietami. W związku z powyższym przepraszamy wszystkie osoby związane ze środowiskiem legalnych polskich Taksówkarzy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News