Hasło Strajku Kobiet na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Nie uwierzycie, jak zareagowała policja

Autor Julian Bakuła - 30 Października 2020
Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji umieścili sugestywny napis na ogrodzeniu posesji Jarosława Kaczyńskiego. Reakcja policji może was zaskoczyć.Źródło: Twitter / Lotna Brygada Opozycji @lotnabrygada

Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji umieścili na ogrodzeniu posesji Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu sugestywny napis, będący jednym z haseł protestów w ramach Strajku Kobiet. Całe zdarzenie uwiecznili na filmie. Reakcja obecnej na miejscu policji była niestereotypowa.

Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. "Kościół jest skłócony" - twierdzą, a ich wsparcie wywołuje wzruszenie u młodych PolekCzytaj dalej

Umieścili napis na płocie Jarosława Kaczyńskiego

Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji umieścili w czwartek sugestywny napis na płocie posesji Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Zawiesili na niej kartki z wymalowanymi na nich literami układającymi się w napis "Wyp******aj".

Cała zdarzenie uwiecznione zostało na filmie, którym aktywiści podzielili się z użytkownikami Twittera. Widzimy na nim, jak niosąc transparenty z symbolami Strajku Kobiet oraz umieszczone na wieszakach kartki z poszczególnymi literami hasła protestacyjnego zmierzają oni pod dom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, gdzie czeka na nich policja.

Reakcja policji może was zaskoczyć

Po tym, jak ustawili się ze swoimi transparentami tworzącymi hasło protestacyjne Strajku Kobiet przed posesją Jarosława Kaczyńskiego, aktywiści za pomocą wieszaków zawiesili je na ogrodzeniu posesji i oddalili się od domu prezesa PiS.

Reakcja policji była o tyle zaskakująca, że funkcjonariusze nie przeszkodzili aktywistom w umieszczeniu napisu na ogrodzeniu i pozwolili Lotnej Brygadzie Opozycji oddalić się z miejsca zdarzenia. W chwilę potem na chodnik przed domem Jarosława Kaczyńskiego wyszedł mężczyzna wyglądający na ochroniarza, który zdjął z ogrodzenia wywieszone na nim hasło.

Dzisiaj grzeje:
1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
2. Nie tylko cmentarze, od dziś kolejny zakaz dla Polaków. Mało kto wiedział o zamknięciu granic naszego sąsiada, zwłaszcza podróżujący nie są zadowoleni
3. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Zmarł bp Józef Zawitkowski - kapłan, poeta i kompozytor. Wierni z całej Polski pogrążeni w żałobieZmarł bp Józef Zawitkowski - kapłan, poeta i kompozytor. Wierni z całej Polski pogrążeni w żałobieCzytaj dalej

Orzeczenie TK w sprawie aborcji

Początkiem protestów w ramach strajku kobiet trwających już ósmy dzień w Warszawie i w wielu innych miastach w całej Polsce było wydane 22 października orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. TK uznał obowiązujące dotychczas przepisy zezwalające na aborcję w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu za niekonstytucyjne, de facto zakazując tego rodzaju zabiegów.

W związku z tym już w dniu wydania orzeczenia rozpoczęły się protesty przed Trybunałem Konstytucyjnym, przed domem Jarosława Kaczyńskiego, przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej czy przed Sejmem, ponawiane odtąd każdego dnia.

Protestujące kobiety i popierający ich postulaty mężczyźni domagają się pozostawienia kobietom wyboru w kwestii przeprowadzania bądź zaniechania aborcji, a nawet rozszerzenia prawa do aborcji. Demonstranci sprzeciwiają się także nienawiści do osób LGBT oraz opowiadają się za rozdziałem państwa od kościoła, w tym za zaprzestaniem finansowania kościoła przez państwo (m.in. poprzez Fundusz Kościelny).

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Szykują szturm na siedzibę TVP. Szykują szturm na siedzibę TVP. "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie będziesz mógł zapłacić gotówką w sklepie? Polskie prawo może utrudniać życie obywatelom
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  4. Rozwścieczeni rolnicy ruszyli na Warszawę. Blokują ronda, centrum jest zablokowane
  5. Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować Sejm
  6. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  8. Anna Lewandowska zaapelowała do wszystkich Polaków. Wszystko na dzisiejszy dzień, mądre i smutne słowa (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News