Cała ulica w radiowozach. Kordony policji bronią domu Jarosława Kaczyńskiego

Autor Mateusz Dolak - 13 Grudnia 2020
Protest przed domem Jarosława KaczyńskiegoŹródło: East News

Kordony policji otoczyły dom Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Ulica Mickiewicza jest cała w radiowozach. Funkcjonariusze oddzielają protestujących, którzy z centrum przedostali się w okolice domu wicepremiera. 13 grudnia w Warszawie odbywa się Strajk Kobiet i Strajk Przedsiębiorców do których dołączyli niezadowoleni z obostrzeń górale.

Protest przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Jak pisaliśmy na Wawa Info, protest rozpoczął się chwilę po godzinie 12 na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy chcieli przejść w kierunku Żoliborza ulicą Marszałkowską jednak na wysokości Świętokrzyskiej policjanci zablokowali ulicę. W efekcie zgromadzeni cofnęli się i wybrali inną trasę.

Część manifestujących rozeszła się bocznymi ulicami. Niektórzy dotarli w okolice Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, inni - udali się na Wisłostradę. Policjanci w efekcie otoczyli pomnik Smoleński, pomnik Lecha Kaczyńskiego oraz dom Jarosława Kaczyńskiego. Na Żoliborzu ilość policjantów i radiowozów robi ogromne wrażenie. Ulica Mickiewicza jest zablokowana na odcinku około 350 metrów - od Bohomolca do Potockiej.

Protest w Warszawie

Protest w Warszawie

Stołeczna policja twierdzi, że protesty są nielegalne. "Policjanci do uczestników kierują komunikaty o zachowanie zgodne z prawem. Na miejscu działają Zespoły Antykonfliktowe Policji. Wylegitymowano pierwsze osoby. W związku z naruszeniem prawa kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu, jak również nakładane są mandaty karne." - czytamy w komunikacie na Twitterze.

KSP: grupa protestujących zaatakowała policjantów

W kolejnym wpisie policjanci poinformowali, że na skrzyżowaniu ulic Zajączka i Mickiewicza grupa protestujących zaatakowała policjantów. "Na miejsce skierowano pododdział zwarty. Sytuacja została opanowana. Trwają czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej policjanta." - twierdzi Komenda Stołeczna.

Masowy pochówek dzieci w Otwocku, wstrząsający widok. 640 małych trumienek, jedna obok drugiejMasowy pochówek dzieci w Otwocku, wstrząsający widok. 640 małych trumienek, jedna obok drugiejCzytaj dalej

Jak podaje Strajk Kobiet w komunikacie przesłanym przez aplikację Telegram, policja na ulicy Zajączka zatrzymała jednego mężczyznę, który zostanie wywieziony na komendę pod Warszawę. Policja odtwarza też komunikaty grożące użyciem środków przymusu bezpośredniego wobec pozostałych protestujących.

W proteście udział biorą osoby popierające Strajk Kobiet, Strajk Przedsiębiorców oraz górale niezadowoleni z obostrzeń wprowadzonych przez rząd.

Protest w Warszawie

Protest w Warszawie

Utrudnienia

Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że zablokowana jest ulica Mickiewicza. Autobusy kierowane są najbliższymi ciągami komunikacyjnymi. Z kolei tramwaje zostały skierowane na objazdy.

Linia numer 6 kursuje ulicami: … – Międzyparkowa – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – ks. Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT,

Linia numer 15 została skierowana na ulice: … – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – ks. Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News