Spółka nowego wicepremiera zarabia krocie. Przeciętny Polak musiałby pracować 40 lat na jej roczny dochód

Autor Alicja Guz - 4 Października 2020
srebrnaŹródło: Google Street View

Jarosław Kaczyński wkrótce zostanie wicepremierem. Portal Business Insider Polska przyjrzał się bliżej spółce Srebrna, która uznawana jest za kadrowe i finansowe zaplecze Prawa i Sprawiedliwości. W roku 2019 spółka uzyskała przychody na poziomie 7 mln zł i zyski wynoszące ponad 2 mln.

Jarosław Kaczyński wicepremierem

Jarosław Kaczyński po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego zostanie wicepremierem. Portal Business Insider Polska przyjrzał się finansom spółki Srebrna, którą to prezes Prawa i Sprawiedliwości chciał zaangażować w projekt budowy "dwóch wież". Przypominamy, że spółka Srebrna uznawana jest za kadrowe i finansowe zaplecze PiS.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielka awantura w sklepie w Arkadii, wszystko się nagrało. "Żebyś umarł na COVID"
2. W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Jest jednak lista zwolnionych z opłaty
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Ponad 2 mln zysku

Jak podał Business Insider Polska, w 2019 roku spółka Srebrna wygenerowała 7 mln przychodów i 4,65 mln kosztów. Dało to 2,1 mln zł zysku netto i niespełna pół miliona złotych zapłaconego podatku dochodowego. Zysk netto liczący dokładnie 2 129 942,65 zł pozwolił spółce zwiększyć kapitał własny do kwoty ponad 27,6 mln zł. Business Insider Polska przekazał również, że 15 tys. zł zostało przekazanych Instytutowi Lecha Kaczyńskiego.

Ksiądz zmarł w Warszawie na COVID-19. Żegnają go zrozpaczeni wierniKsiądz zmarł w Warszawie na COVID-19. Żegnają go zrozpaczeni wierniCzytaj dalej

Nieruchomości Srebrnej

Spółka Srebrna zajmuje się zarządzaniem i wynajmem nieruchomości oraz działalnością medialno-wydawniczą. Siedziba spółki znajduje się w budynku obok centrali PiS przy ulicy Nowogrodzkiej. Spółka Srebrna posiada w wieczystym użytkowaniu trzy działki. Mowa o: Srebrnej 16 (gdzie miały stanąć słynne wieże), Al. Jerozolimskich 125/127 ( mieści się tam siedziba spółki) oraz Nowogrodzkiej 84/86. Z wpisu aktualizującego ich wartość wynika, że na koniec 2019 roku ich wartość wynosiła ponad 7 mln zł.

Branża medialno-wydawnicza

Chociaż znaczną część zysku spółce generują nieruchomości, posiada ona również udziały w innych spółkach warte ponad 3 mln zł. Są to przede wszystkim spółki z branży medialno-wydawniczej: Siedlecka Oficyna Wydawnicza, Multibarman Sp. z o. O ., Gazeta Częstochowska , Słowo Niezależne Sp. z o. o., Geranium Sp. z o. o., Forum S.A., Blackstones.

Wyjątkowa inicjatywa, nie do wiary, co zrobiła. Będziecie w szokuWyjątkowa inicjatywa, nie do wiary, co zrobiła. Będziecie w szokuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  2. Koszmarny wypadek. Motocyklista nie miał dosłownie żadnych szans w zderzeniu z samochodem - Wideo
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów
  6. Nie, to nie fake news. Uderzające wpadki w programie TVP Info
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News