Janusz Korwin-Mikke zderzył się z ciężarówką

Autor Mateusz Dolak - 22 Grudnia 2020
Janusz Korwin-MikkeŹródło: East News

Janusz Korwin-Mikke miał kolizję w Otwocku. Poseł Konfederacji kierował fiatem, który zderzył się z ciężarówką. Jak podaje rmf24.pl, policyjny system do weryfikacji uprawnień się zepsuł i funkcjonariusze nie mogli sprawdzić czy Korwin-Mikke miał uprawnienia do kierowania samochodem.

Skręcał w prawo

Do zdarzenia doszło około godziny 20 w poniedziałek, kiedy poseł włączał się do ruchu na ulicy Kraszewskiego. Fiat punto podczas skrętu w prawo uderzył w prawidłowo jadącą ciężarówkę.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za kierownicą auta ciężarowego siedział młody mężczyzna. Policja, która przyjechała na miejsce zbadała obu kierowców na obecność alkoholu. Okazało się, że byli trzeźwi.

Mandatu nie było

- Ciężarówka skręcała w lewo, ja w prawo i w czasie manewru skrętu otarłem się o felgę. Zupełnie nic się nie stało. Na miejscu była policja, która musiała potwierdzić kolizję ze względu na leasing ciężarówki. Mandatu nie dostałem - powiedział Janusz Korwin Mikke w rozmowie z "Super Expressem".

Z kolei RMF FM podaje, że policja sprawdza, czy Janusz Korwin Mikke miał prawo jazdy. - Nie miał przy sobie dokumentu, a nie udało się automatycznie potwierdzić jego uprawnień. To wyjaśnianie trochę potrwa - powiedział dziennikarzowi radia RMF FM jeden z funkcjonariuszy.

Porażający telefon na 112. Policjanci musieli działać szybkoPorażający telefon na 112. Policjanci musieli działać szybkoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News