Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa

Autor Mateusz Dolak - 28 Kwietnia 2020
Uwaga na burzeŹródło: pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział wydanie ostrzeżeń przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia ogłoszono dla południowo-wschodniej części Polski. Uważać powinni mieszkańcy pięciu województw w tym Mazowsza. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Ostrzeżenie przed burzami

Na stronie IMGW pojawił się komunikat ostrzegający przed nawałnicą, która nadejdzie do Polski w środę 29 kwietnia. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu - przekazuje instytut. Zagrożenie nadejdzie z południa, dlatego alert pierwszego stopnia wydano dla województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Ostrzeżenie obowiązywać będzie przez cały dzień od godziny 7.30.

Dzisiaj grzeje:
1. 20-latek nie zapanował nad BMW. Nie żyje młody pasażer, drugi walczy o życie
2. Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polek i Polaków. Prośba okazała się niecodzienna

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia, to najniższy w trzystopniowej skali. Jak czytamy na stronie IMGW oznacza on, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Ogromna akcja straży pożarnej przy Instytucie Fizyki. Spłonął piec laboratoryjny, na miejscu 16 zastępów straży pożarnejOgromna akcja straży pożarnej przy Instytucie Fizyki. Spłonął piec laboratoryjny, na miejscu 16 zastępów straży pożarnejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  2. Rząd zdecydował ws. polskich skoczków. Adam Małysz przekazał informację
  3. Awantura na Targówku. Przestraszona żona i córka uciekły na klatkę, agresywny mężczyzna kopnął policjanta
  4. Awaria internetu UPC 27.04.2020 w Warszawie i całej Polsce. Kiedy wróci dostęp do sieci?
  5. 25-latka driftowała w BMW. Policja dorwała ją na rondzie, kara będzie surowa
  6. GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii
Straż pożarna w żałobie. Mundurowi przekazali smutne informacje, nie żyje strażak z WarszawyStraż pożarna w żałobie. Mundurowi przekazali smutne informacje, nie żyje strażak z WarszawyCzytaj dalej

Następny artykuł