Ogromny paraliż na Mazowszu, gigantyczne korki na głównych drogach. Ostrzeżenia II stopnia przed śnieżycami

Autor Mateusz Dolak - 25 Stycznia 2021
korkiŹródło: gddkia

Śnieżyca paraliżuje Mazowsze. O ile w Warszawie sytuacja nie jest zła, to w niektórych rejonach naszego województwa jest dramatycznie. Na kamerach GDDKiA widzimy korki na największych trasach. IMGW wydało ostrzeżenia z powodu fatalnych warunków pogodowych.

Wschód

Najgorsza sytuacja dotyczy wschodniej części Mazowsza. Śnieg paraliżuje powiaty: siedlecki, sokołowski i ostrowski. IMGW dla tych regionów wydało ostrzeżenia II stopnia, które będą obowiązywały aż do wtorkowego poranka.

Synoptycy ostrzegają, że opady śniegu w wyżej wymienionych powiatach będą bardzo silne. Mieszkańcy muszą spodziewać się zamieci śnieżnych spowodowanych silnym północno-zachodnim wiatrem. Miejscami spadnie nawet 30 centymetrów śniegu.

W aucie jechało czworo dzieci, dwoje z nich nie żyje. Rodzinna tragedia na Mazowszu, z auta zostało niewieleW aucie jechało czworo dzieci, dwoje z nich nie żyje. Rodzinna tragedia na Mazowszu, z auta zostało niewieleCzytaj dalej

Korki

Jak wynika z kamer GDDKiA, na drogach Mazowsza jest bardzo ślisko. Kierowcy zwalniają przez co tworzą się bardzo duże korki. Główne jezdnie w województwie są mokre i śliskie, dlatego radzimy zdjąć nogę z gazu. Policja apeluje o ostrożną jazdę i niewychodzenie z domu bez potrzeby.

Z kolei mapy google pokazują, że zła sytuacja jest na autostradzie A2 pomiędzy Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Dalej, w kierunku Siedlec też tworzą się bardzo duże zatory. Mimo, że drogowcy zareagowali natychmiast, to jezdnie nadal są oblodzone.

Utrudnień muszą spodziewać się też kierowcy podróżujący drogą S17 z Warszawy do Lublina. Z powodu fatalnych warunków, czas przejazdu z 1 godziny i 40 minut wydłużył się do 2 godzin i 30 minut.

Ostrzeżenia

IMGW prognozuje i ostrzega, że zawieje i zamiecie śnieżne pojawią się w stolicy. Od godziny 23 w poniedziałek do wtorku obowiązywać będą alerty pierwszego stopnia.

"Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz okresami opady śniegu" - podaje instytut.

W nocy w Warszawie i okolicznych powiatach będzie też bardzo ślisko. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C" - czytamy w komunikacie.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: GDDKiA

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News