IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. W nocy będzie niebezpiecznie

Autor Alicja Guz - 10 Czerwca 2020
burzaŹródło: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. Dotyczy ono wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia burz z gradem w nocy z 10 na 11 maja. Alert pierwszego stopnia ogłoszono w ośmiu województwach. Zagrzmi i popada również na Mazowszu. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w tym rejonie wynosi 80 procent.

Prognoza pogody dla Mazowsza

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w nocy z 10 na 11 maja. Alert ogłoszony jest dla ośmiu województw: podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, a także części województwa warmińsko-mazurskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Otwock tonie. Ulicami miasta płyną rzeki. Strażacy ściągają posiłki z województwa
2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Pogoda w Warszawie

Zgodnie z wydanym alertem w tych rejonach prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 80 procent. W Warszawie spodziewane są opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami może również spaść grad.

Alert pierwszego stopnia

Alert pierwszego stopnia ogłoszony przez IMGW oznacza, że przewidywane warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne lub nawet zagrażać życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji zaleca się przede wszystkim zachowanie ostrożności i śledzenie przez cały czas trwania alertu pogodowego dalszych komunikatów wydawanych przez IMGW.

Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego podpisu Dudy jeszcze nie było. Zadziwiający pomysł, straszy wyborców wyimaginowanym zagrożeniem
  2. Poważny wypadek Marcina Gortata. Na pomoc czekał bardzo długo
  3. Napad na jubilera w galerii handlowej. Policja zarządziła obławę
  4. Niebezpieczna bakteria w serku z Biedronki. Natychmiast go wyrzuć
  5. Premier podjął decyzję. Granice Polski znów będą otwarte. Padła konkretna data
  6. Obrodziło w gigantyczne borowiki i koźlarze. Wiemy, gdzie można znaleźć najdorodniejsze okazy, jedno miejsce się wyróżnia
Prognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieściPrognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieściCzytaj dalej

Następny artykuł