IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. W nocy będzie niebezpiecznie

Autor Alicja Guz - 10 Czerwca 2020
burzaŹródło: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. Dotyczy ono wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia burz z gradem w nocy z 10 na 11 maja. Alert pierwszego stopnia ogłoszono w ośmiu województwach. Zagrzmi i popada również na Mazowszu. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w tym rejonie wynosi 80 procent.

Prognoza pogody dla Mazowsza

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w nocy z 10 na 11 maja. Alert ogłoszony jest dla ośmiu województw: podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, a także części województwa warmińsko-mazurskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Otwock tonie. Ulicami miasta płyną rzeki. Strażacy ściągają posiłki z województwa
2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Pogoda w Warszawie

Zgodnie z wydanym alertem w tych rejonach prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 80 procent. W Warszawie spodziewane są opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami może również spaść grad.

Alert pierwszego stopnia

Alert pierwszego stopnia ogłoszony przez IMGW oznacza, że przewidywane warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne lub nawet zagrażać życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji zaleca się przede wszystkim zachowanie ostrożności i śledzenie przez cały czas trwania alertu pogodowego dalszych komunikatów wydawanych przez IMGW.

Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego podpisu Dudy jeszcze nie było. Zadziwiający pomysł, straszy wyborców wyimaginowanym zagrożeniem
  2. Poważny wypadek Marcina Gortata. Na pomoc czekał bardzo długo
  3. Napad na jubilera w galerii handlowej. Policja zarządziła obławę
  4. Niebezpieczna bakteria w serku z Biedronki. Natychmiast go wyrzuć
  5. Premier podjął decyzję. Granice Polski znów będą otwarte. Padła konkretna data
  6. Obrodziło w gigantyczne borowiki i koźlarze. Wiemy, gdzie można znaleźć najdorodniejsze okazy, jedno miejsce się wyróżnia
Prognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieściPrognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieściCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News