IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie

Autor Alicja Guz - 9 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Według prognozy zagrożeń wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach mogą pojawić się niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. Oznacza to, że nad Mazowszem znów zawitają burze. Prawdopodobnie na piątek ponownie zostanie wydany alert pierwszego stopnia.

W piątek burze na Mazowszu

IMGW planuje wydać na piątek alert pierwszego stopnia dla Mazowsza. W województwie mazowieckim mają pojawić się burze z gradem. Prognozuje się, że w piątkowy wieczór wystąpią one wraz z opadami deszczu do 20 l/mkw oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może również spaść grad.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy

Gwałtowne burze nad Polską

W piątek prognozowane są również burze w pozostałych rejonach kraju. W województwach opolskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, może spaść od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet 30 l/mkw. Z kolei solne porywy wiatru mogą rozpędzić się do 65-80 km/h.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane przez IMGW oznacza, że przewidywane w prognozie pogody warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne, a nawet zagrażać życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji zaleca się przede wszystkim zachowanie ostrożności i śledzenie przez cały czas trwania alertu pogodowego dalszych komunikatów wydawanych przez IMGW.

Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
  2. Polscy skoczkowie rozebrali się i pokazali muskuły. Największe wrażenie zrobił Piotr Żyła (FOTO)
  3. Ewakuowano Sąd Najwyższy i IPN w Warszawie. Akcja służb na miejscu
  4. Strażnicy zrywali plakaty wyborcze. Straż Miejska tłumaczy
  5. Koronawirus na Pierwszej Komunii Świętej. Zarażeni goście
  6. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Nie żyje ksiądzNowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Nie żyje ksiądzCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News