IMGW wydało pilne alerty. Lepiej nie wychodzić z domu

Autor Alicja Guz - 9 Czerwca 2020
gradŹródło: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem w nocy z 9 na 10 czerwca. Alert meteorologiczny pierwszego stopnia dotyczy trzech województw. Deszczowej pogody mogą spodziewać się m.in. mieszkańcy południowo-wschodniej części Mazowsza. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w tym rejonie wynosi 80 procent.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert ten dotyczy trzech województw: podlaskiego, lubelskiego, a także części województwa mazowieckiego.

Dzisiaj grzeje:
1. 20 linii tramwajowych pojedzie szybciej. Będą zmiany w sygnalizacjach na skrzyżowaniach
2. Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 zł

Prognoza pogody dla Mazowsza

Wydany przez IMGW alert oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia na Mazowszu burz z gradem wynosi aż 80 procent. Ogłoszony alert meteorologiczny obowiązuje w nocy z 9 na 10 czerwca.

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia ogłoszony przez IMGW oznacza, że przewidywane w prognozie pogody warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne, a nawet zagrażać życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji zaleca się przede wszystkim zachowanie ostrożności i śledzenie przez cały czas trwania alertu pogodowego dalszych komunikatów wydawanych przez IMGW.

Awaria wodociągów, duża dzielnica bez wody. Utrudnienia potrwają kilkanaście godzinAwaria wodociągów, duża dzielnica bez wody. Utrudnienia potrwają kilkanaście godzinCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Tajemnica Adama Małysza po latach wyszła na jaw. Wszystko zdradziła jego żona, fani poznali prawdę (FOTO)
  3. Prognoza pogody na Boże Ciało. Nie mamy dobrych wieści
  4. Policja właśnie pochwaliła się nowymi autami. Kosztują fortunę
  5. Tragiczne informacje TVN. Straszna śmierć, osierociła trójkę dzieci
  6. Nie zobaczymy Kingi Rusin w uwielbianym programie TVN. Podano smutny powód, widzowie zaleją się łzami
Karetka na sygnale potrąciła dziecko. Do sieci wyciekło wideo. StraszneKaretka na sygnale potrąciła dziecko. Do sieci wyciekło wideo. StraszneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News