II linia metra na Wolę miała być gotowa 4 kwietnia. Trwają testy, co z datą otwarcia?

Autor Karolina Kraushar - 25 Marca 2020
ii linia metra w kierunku WoliŹródło: wawainfo.pl

II linia metra w kierunku Woli miała zostać otwarta 4 kwietnia. 23 marca rozpoczął się ostatni etap przygotowań przed udostępnieniem nowych stacji. Czy przez epidemię koronawirusa termin oddania ich do użytku jest zagrożony?

Płocka, Młynów i Księcia Janusza

Pociągi II linii metra zatrzymują się już na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Są to jednak przejazdy szkoleniowe, bez pasażerów. To ostatni etap prób przed uruchomieniem nowego odcinka podziemnej kolei na Woli. Przygotowania, które właśnie trwają, pomagają wprowadzić korekty do planowanych rozkładów jazdy oraz częstotliwości kursów.

Decyzje są podejmowane dynamicznie

- Nowe stacje II linii metra będą gotowe do otwarcia zgodnie z planem, czyli 4 kwietnia - mówi rzeczniczka warszawskiego metra Anna Bartoń. - Natomiast w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie określić, kiedy II linia metra w kierunku Woli zostanie otwarta. Wszystko ze względu na wyjątkową sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Nasze decyzje będą podejmowane dynamicznie, tak aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo warszawiaków - dodaje.

Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyZabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyCzytaj dalej

Pasażerowie wysiadają, maszynista jedzie dalej

Do momentu oficjalnego otwarcia II linii metra w kierunku Woli, podróżujący muszą opuszczać wagony pociągów na stacji Rondo Daszyńskiego. Kolejne odcinki maszynista pokonuje z pustymi składami, aż do stacji Księcia Janusza. Za nią znajduje się komora torów odstawczych. W tym miejscu pociągi zmieniają kierunek jazdy i ruszają w drogę powrotną do stacji Trocka.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Co się dzieje w metrze w Warszawie? Zamknięto sześć stacji, utrudnienia na obu liniachCo się dzieje w metrze w Warszawie? Zamknięto sześć stacji, utrudnienia na obu liniachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Pogrzeb księdza Piotra Pawlukiewicza na żywo. Transmisja online
  4. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  5. Ograniczenia w podróżach komunikacją miejską. Co z sobotnimi rozkładami w stolicy?
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł