Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Jeszcze miesiąc temu brała udział w Strajku Kobiet

Nie żyje uczestniczka Powstania Warszawskiego Hanna Stadnik. Sanitariuszka i członkini pułku "Baszta" zmarła w wieku 91 lat. Ostatnio wielu mieszkańców Warszawy mogło o niej usłyszeć ze względu na poparcie, jakiego udzieliła Strajkowi Kobiet.
Nie żyje Hanna Stadnik
We wtorek (01.12) w wieku 91 lat zmarła uczestniczka Powstania Warszawskiego w pułku "Baszta" i sanitariuszka Hanna Stadnik. Dzień później o śmierci "Hanki" poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
"Bohaterka. A przy tym do ostatnich dni pogodna, energiczna i niezwykle ciepła osoba. Będzie nam Pani brakowało, Pani Hanno. Składam kondolencje rodzinie i bliskim" - czytamy we wpisie opublikowanym przez Trzaskowskiego na Twitterze.
W wieku 91 lat zmarła Hanna Stadnik "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego w pułku "Baszta", sanitariuszka, Bohaterka. A przy tym do ostatnich dni pogodna, energiczna i niezwykle ciepła osoba. Będzie nam Pani brakowało, Pani Hanno. Składam kondolencje rodzinie i bliskim.
— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) December 2, 2020
"Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi"
O śmierci Hanny Stadnik poinformowało także Muzeum Powstania Warszawskiego. "Z bardzo głębokim żalem informujemy, że wczoraj zmarła Hanna Stadnik ps. Hanka - łączniczka i sanitariuszka z pułku "Baszta", wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielka przyjaciółka pracowników i wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego" - czytamy na Twitterze.
"Pani Haniu, będzie nam Pani bardzo, bardzo brakowało... "Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi"tak brzmi hasło, które Hanna Stadnik przekazała nam wszystkim z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego" - czytamy w kolejnym wpisie muzeum.
Pani Haniu, będzie nam Pani bardzo, bardzo brakowało... ????
— MuzeumPowstania1944 (@1944pl) December 2, 2020
"Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi" tak brzmi hasło, które Hanna Stadnik przekazała nam wszystkim z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego ???????? ???????? ????????
Teksty wybrane dla Ciebie:
- Ważne zmiany ws. maseczek. Czas się przygotować
- W "Milionerach" padło pytanie za milion. Uczestnik zaniemówił
- Gigantyczne kolejki przed Primarkiem. W sieci pojawiło się wideo
Hanna Stadnik na Strajku Kobiet
W ostatnich tygodniach mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć o Hannie Stadnik w związku z trwającymi od 22 października protestami po orzeczeniu TK ograniczającym legalność aborcji. Hanna Stadnik - wraz z inną uczestniczką Powstania Warszawskiego, Wandą Traczyk- Stawską - wyraziła poparcie dla Strajku Kobiet, sama biorąc udział w części składających się na strajk wydarzeń.
Z ust Hanny Stadnik padły wtedy bardzo krytyczne słowa pod adresem prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. który podczas przemówienia wygłoszonego 28 października miał wpięty w klapę marynarki symbol Powstania Warszawskiego.
Hanna Stadnik o Jarosławie Kaczyńskim
- On musi sobie coś przyczepić, żeby uważał, że jest kimś, a on jest bardzo małym człowieczkiem. Bardzo źle zrobił dla Polski i nadal robi źle. On będzie niszczył każdego, kto będzie od niego lepszy - przywoływał słowa Hanny Stadnik TVN pod koniec października.
Hanna Stadnik miała ponadto być znajomą ojca prezesa PiS, Rajmunda Kaczyńskiego.- I on nam powiedział tak: moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy. Leszek był inny, bo Leszka wychowała żona, pani Maria, wspaniała kobieta. I Leszek przy niej złagodniał i sam powiedział, że nie wolno ruszać tej ustawy. A ten, pomimo że niby docenia swojego brata, nie usłuchał go, tylko z taką głupotą straszną wystąpił w czasie pandemii - mówiła Hanna Stadnik.
Czekamy na Wasze informacje
wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.
Zobacz także w naszych serwisach:
- Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze wieści. Niestety nie są dobre, koronawirus w Polsce nie daje za wygraną
- Tragiczny wypadek. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego
- Przykleili się do budynku. Policja zareagowała
- Nie mógł wstać. Gdyby nie oni, już by nie żył
- Polska Babcia przed sądem. Kuriozalny zarzut
- Nie żyje aktor znany z wielu filmów z TVP, TVN i Polsatu
- Wciąż szukają chętnych do pracy. Nawet 8 tys. zł wypłaty
