Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Jeszcze miesiąc temu brała udział w Strajku Kobiet

Autor Julian Bakuła - 2 Grudnia 2020
Nie żyje Hanna Stadnik.Źródło: unsplash.com/@anjojy

Nie żyje uczestniczka Powstania Warszawskiego Hanna Stadnik. Sanitariuszka i członkini pułku "Baszta" zmarła w wieku 91 lat. Ostatnio wielu mieszkańców Warszawy mogło o niej usłyszeć ze względu na poparcie, jakiego udzieliła Strajkowi Kobiet.

Rodzinna awantura na Woli. Tragiczny finał kłótni, na miejscu prokuraturaRodzinna awantura na Woli. Tragiczny finał kłótni, na miejscu prokuraturaCzytaj dalej

Nie żyje Hanna Stadnik

We wtorek (01.12) w wieku 91 lat zmarła uczestniczka Powstania Warszawskiego w pułku "Baszta" i sanitariuszka Hanna Stadnik. Dzień później o śmierci "Hanki" poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Bohaterka. A przy tym do ostatnich dni pogodna, energiczna i niezwykle ciepła osoba. Będzie nam Pani brakowało, Pani Hanno. Składam kondolencje rodzinie i bliskim" - czytamy we wpisie opublikowanym przez Trzaskowskiego na Twitterze.

"Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi"

O śmierci Hanny Stadnik poinformowało także Muzeum Powstania Warszawskiego. "Z bardzo głębokim żalem informujemy, że wczoraj zmarła Hanna Stadnik ps. Hanka - łączniczka i sanitariuszka z pułku "Baszta", wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielka przyjaciółka pracowników i wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego" - czytamy na Twitterze.

"Pani Haniu, będzie nam Pani bardzo, bardzo brakowało... "Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi"tak brzmi hasło, które Hanna Stadnik przekazała nam wszystkim z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego" - czytamy w kolejnym wpisie muzeum.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Hanna Stadnik na Strajku Kobiet

W ostatnich tygodniach mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć o Hannie Stadnik w związku z trwającymi od 22 października protestami po orzeczeniu TK ograniczającym legalność aborcji. Hanna Stadnik - wraz z inną uczestniczką Powstania Warszawskiego, Wandą Traczyk- Stawską - wyraziła poparcie dla Strajku Kobiet, sama biorąc udział w części składających się na strajk wydarzeń.

Z ust Hanny Stadnik padły wtedy bardzo krytyczne słowa pod adresem prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. który podczas przemówienia wygłoszonego 28 października miał wpięty w klapę marynarki symbol Powstania Warszawskiego.

Upadł i nie mógł wstać. Gdyby nie oni, już by nie żył, przerażająca sytuacjaUpadł i nie mógł wstać. Gdyby nie oni, już by nie żył, przerażająca sytuacjaCzytaj dalej

Hanna Stadnik o Jarosławie Kaczyńskim

- On musi sobie coś przyczepić, żeby uważał, że jest kimś, a on jest bardzo małym człowieczkiem. Bardzo źle zrobił dla Polski i nadal robi źle. On będzie niszczył każdego, kto będzie od niego lepszy - przywoływał słowa Hanny Stadnik TVN pod koniec października.

Hanna Stadnik miała ponadto być znajomą ojca prezesa PiS, Rajmunda Kaczyńskiego.- I on nam powiedział tak: moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy. Leszek był inny, bo Leszka wychowała żona, pani Maria, wspaniała kobieta. I Leszek przy niej złagodniał i sam powiedział, że nie wolno ruszać tej ustawy. A ten, pomimo że niby docenia swojego brata, nie usłuchał go, tylko z taką głupotą straszną wystąpił w czasie pandemii - mówiła Hanna Stadnik.

Makabra pod Warszawą. W workach na śmieci znaleźli ludzkie szczątki, wiadomo do kogo należałyMakabra pod Warszawą. W workach na śmieci znaleźli ludzkie szczątki, wiadomo do kogo należałyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News