Najpierw dał pracę, potem dopuścił się okropnego czynu. Mężczyzna stanie za to przed sądem

Autor Natalia Godek - 2 Grudnia 2020
Mężczyzna oskarżony o gwałt na 16-latce stanie przed sądem.Źródło: Piotr Molecki/East News

Sprawa upicia i gwałtu na 16-latce trafi do sądu. Dziewczyna pracowała w maju w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem. Oskarżony mężczyzna, który jest właścicielem posiadłości, nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Afera na SORze w warszawskim szpitalu. Pracownik wyprowadzony w kajdankach, wiemy dlaczegoAfera na SORze w warszawskim szpitalu. Pracownik wyprowadzony w kajdankach, wiemy dlaczegoCzytaj dalej

Mężczyzna upił i zgwałcił małoletnią pod Radomiem

Do przestępstwa doszło w maju bieżącego roku w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem, gdzie upito, a następnie zgwałcono 16-latkę. Oprawcą okazał się Eugeniusz C. (65 l.), który był właścicielem posiadłości.

Pokrzywdzona, wraz z matką, pracowała tam dorywczo. Aby nastolatka nie musiała dojeżdżać, 65-latek zaproponował jej zakwaterowanie. Był to pokój, w którym dziewczyna mogła nocować. Natomiast matka 16-latki codziennie wracała na noc do domu. W dniu przestępstwa Eugeniusz C. miał nakłaniać nastolatkę do spożywania alkoholu, a następnie wbrew woli dziewczyny przemocą wymusił stosunek seksualny.

Dziewczyna była otumaniona i poszarpana

O zdarzeniu policję poinformowała następnego dnia matka pokrzywdzonej. Zrobiła to po tym, jak dziewczyna wróciła rankiem do domu na rowerze otumaniona, obolała i w podartych ubraniach.

Według ustaleń śledczych Eugeniusz C. zaatakował 16-latkę, szarpał ją i bił po całym ciele, w tym również po głowie. Wskutek tych działań dziewczyna doznała licznych obrażeń. Wynika z nich, że poszkodowana broniła się przed mężczyzną.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Oskarżony nie przyznaje się do winy

Jak donosi rzecznik, Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego. Mężczyznę oskarżono o popełnienie dwóch przestępstw. Sadownik nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów i zaprzecza jakoby miał dopuścić się czynów przestępczych.

Za rozpijanie małoletnich (w tym nakłanianie ich do spożycia napojów alkoholowych) grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za gwałt grozi kara więzienia od 2 do 12 lat.

Utrudnienia dotkną wielu mieszkańców Warszawy. Od dzisiaj ograniczenia w dostawie mediówUtrudnienia dotkną wielu mieszkańców Warszawy. Od dzisiaj ograniczenia w dostawie mediówCzytaj dalej

Gwałt pozostaje społecznym tabu

Jak czytamy na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) - o którego interwencjach i opiniach wielokrotnie pisaliśmy na wawainfo.pl - gwałt wciąż pozostaje tematem tabu w polskim społeczeństwie, przez co padającego jego ofiarą osoby mierzą się z odrzuceniem społecznym i negatywnymi stereotypami.

Funkcjonuje również wiele szkodliwych mitów na temat gwałtu. "Jednym z nich jest mit „nieznajomego” – przekonanie, że za gwałt odpowiada tajemniczy nieznajomy z ciemnej uliczki. Z badań naukowych wynika jednak, że najczęściej popełniają je osoby znane ofierze przemocy seksualnej - w tym byli lub obecni partnerzy" - dowiadujemy się ze strony RPO.

Osoby padające ofiarą gwałtu często cierpią potem na zaniżone poczucie własnej wartości, doświadczają kłopotów w relacjach z innymi, niepokoju i napadów paniki, problemów ze snem i z koncentracją oraz problemów w pracy i nauce czy depresji.

Kolejny pijany kierowca autobusu. Mogło dojść do tragedii, poniósł konsekwencjeKolejny pijany kierowca autobusu. Mogło dojść do tragedii, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News