Groźny incydent w szpitalu Praskim. Pacjent rzucił się z nożem na ratownika medycznego

Autor Mateusz Dolak - 27 Lutego 2020
Atak na ratownika w szpitalu Źródło: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Pijany pacjent rzucił się na ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy. Mężczyzna próbował ugodzić go nożem w głowę.

Wycelował w głowę

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 10.00.
- Policjanci otrzymali polecenie od radiooperatora, aby udać się do szpitala, gdzie agresywny pacjent zaatakował ratownika medycznego - poinformowała Irmina Sulich z policji na Pradze-Północ. Napastnik był bardzo pobudzony, używał słów wulgarnych wobec personelu, a w pewnym momencie rzucił się z nożem się na lekarza, który niósł mu pomoc. - Wycelował w głowę, jednak w wyniku szybkiej reakcji ratownika, napastnik trafił w ramię - dodała Sulich.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Był wcześniej karany

Funkcjonariusze zatrzymali pacjenta oraz zabezpieczyli nóż. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał prawie 3 promile alkoholu.
- Lekarz, który zbadał pacjenta nie znalazł przeciwwskazań, aby pijany mężczyzna resztę nocy spędził w policyjnej celi, natomiast zaatakowanemu ratownikowi udzielono pomocy medycznej - podała policjantka z Pragi-Północ. Po przewiezieniu na komendę okazało się, że 45-latek był karany za napaści na funkcjonariuszy publicznych i grożenie im.
- Został doprowadzony do Prokuratury, która wystąpiła do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora - podsumowała Sulich.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drogowcy przebudują niebezpieczne skrzyżowanie. Będą utrudnienia na Ochocie
  2. 19-latek z Podlasia zmarł przez e-papierosa? „Jego płuca były podziurawione”
  3. Zadymienie w metrze. W pociągu zepsuły się hamulce. Są ogromne utrudnienia
  4. Będą utrudnienia w kursowaniu metra. W marcu zamkną ważną stację
  5. Znana aktorka miała kolizję w Warszawie. Dostała mandat i punkty karne
  6. Zwłoki w Otwocku. Martwy mężczyzna leżał przed przychodnią
Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Następny artykuł