Nowy grób Kory. Jego widok zapiera dech

Autor Alicja Guz - 19 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: EAST NEWS

Kora Sipowicz zmarła 28 lipca 2018. Pochowano ją kilka dni później na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Chwilę przed drugą rocznicą śmierci artystki jej grób przeszedł wielką metamorfozę. Nie zdobi go już wielki portret Kory i karmnik dla wiewiórek, lecz rzeźba kobiety autorstwa Moniki Osieckiej. Wzrok przykuwa również wyjątkowy napis na płycie nagrobnej.

Grób Kory na Powązkach

Kora, a właściwie Olga Sipowicz przez ostatnie lata swojego życia zmagała się z rakiem. Legendarna artystka zmarła 28 lipca 2018 w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół. Kilka dni później została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach (kwatera K, rząd 14, grób 7). Wówczas jej grób przypominał kolorowy ogród, który zdobił wielki portret artystki i karmnik dla wiewiórek. Teraz wygląda zupełnie inaczej.

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
2. Policjanci nie odpuszczają, surowe kary sypią się w całym kraju. Już 19 tys. Polaków straciło prawo jazdy

Nowy grób Kory

Nowy grób Kory zdobi rzeźba kobiety. Jak podaje "Fakt" jest to rzeźba z brązu pt. „Ola”, wykonana przez Monikę Osiecką. - Pomysł na zmiany grobu był mój. Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa - powiedział Faktowi Kamil Sipowicz, mąż zmarłej wokalistki.

Wyjątkowy napis na nagrobku Kory

Oprócz pięknej rzeźby nagrobek Kory zdobi również wyjątkowy napis. To podpis Kory oraz data jej urodzenia i data przejścia do nieskończoności, wpisana w miejsce daty śmierci. Mąż artystki przyznał, że grób Kory ciągle odwiedzają fani. - Jak ja jestem tam kilka razy w miesiącu, to zawsze ktoś przy grobie jest, tak było nawet w czasach, gdy był zupełnie pusty cmentarz, a u Kory ludzie byli - opowiedział "Faktowi" mąż artystki.

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Padł konkretny terminRząd znosi kolejne obostrzenia. Padł konkretny terminCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczu
  2. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów
  3. Smutne informacje z kościoła. Zmarł kolejny ksiądz chory na COVID-19
  4. Jasnowidz Jackowski wie, jaka będzie pogoda w sierpniu. Wszystko wyjawił w najnowszej wizji
  5. Pan młody już czekał przy ołtarzu. Gdy drzwi kościoła się otworzyły odebrało mu mowę, a goście mieli łzy w oczach
  6. TVN pilne ostrzega wszystkich Polaków. Niebawem się zacznie
Pożar łodzi na rzece. Na pokładzie dzieciPożar łodzi na rzece. Na pokładzie dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News