Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób

Autor Aleksandra Olbryt - 12 Października 2020
godziny dla seniorówŹródło: Jakub Kaminski/East News

Godziny dla seniorów wracają już w najbliższy czwartek, tj. 15 października. Będzie prawie tak, jak wiosną - z jedną małą różnicą. Obniżony został próg wieku upoważniającego do skorzystania ze specjalnych godzin na bezpieczne zakupy. Decyzja została podjęta na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego w sobotę 10 października.

Godziny dla seniorów wracają już za moment

Godziny dla seniorów zaczną obowiązywać w sklepach, aptekach i drogeriach już od najbliższego czwartku 15 października. Mateusz Morawiecki skwitował, że przyjęto na nowo rozwiązanie, które sprawdziło się wiosną. Jedyna modyfikacja polega na rozszerzeniu grupy osób, których będą dotyczyły "godziny dla seniorów". - Na rządowym zespole (...) podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak jak to było wiosną, od 10 do 12, w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach, naprawdę dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez portal TVN 24.

Dzisiaj grzeje:
1. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
2. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób

Influencerka i modelka znana z reklam TV zniszczyła zabytkową rzeźbę. Wyskok wiele ją kosztował, nie tylko sąd wydał wyrokInfluencerka i modelka znana z reklam TV zniszczyła zabytkową rzeźbę. Wyskok wiele ją kosztował, nie tylko sąd wydał wyrokCzytaj dalej

Kluczowa zmiana - na czym będzie polegała?

Tym razem jednak rząd postanowił obniżyć wiek "definiujący" seniorów. Rozwiązaniu będą bowiem podlegały osoby, które przekroczyły 60. rok życia, a nie - jak to miało miejsce wiosną - 65. Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązywały od początku kwietnia tego roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że zmiany wejdą w życie od najbliższego czwartku - 15 października. Do tej pory nie opublikowano jednak żadnego projektu przepisów w tej sprawie.

ZPiP krytycznie odnosi się do rządowego pomysłu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, cytowany przez TVN 24, krytycznie odniósł się do rozwiązania proponowanego przez rząd Morawieckiego. - W warunkach rosnącej liczby zakażeń zupełnie logiczne wydawałoby się przywrócenie handlu w niedziele – pozwoliłoby to na rozluźnienie ruchu w sklepach, co pozostaje nie bez znaczenia z punktu widzenia ryzyka epidemicznego. Tymczasem, w trakcie dzisiejszej (sobotniej - przyp. red.) konferencji prasowej, Premier wraz z Ministrem Zdrowia ogłosili przywrócenie "godzin dla seniora" w sklepach - zwrócono uwagę. - Jest to rozwiązanie znane z okresu od marca do maja br., gdy podstawowym jego skutkiem była dezorganizacja pracy sklepów i ciągnące się metrami kolejki konsumentów czekających na możliwość zrobienia zakupów - perorowali przedstawiciele Związku. Polska Izba Handlu podtrzymuje sceptyczne stanowisko z początku roku. - Do organizacji docierały informacje od przedsiębiorców, że nierzadko paraliżuje to pracę sklepów - przekazała PIH.

Kolejny minister zakażony koronawirusem. Kolejny minister zakażony koronawirusem. "Choroba nie wybiera"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezji
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Śmierć Polaków w Niemczech. Jeden z nich osierocił 4-letnią córeczkę. Młoda wdowa prosi o pomoc
  4. Na miejscu jest straż, policja i ciężki sprzęt. Jedna osoba nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  5. Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu
  6. Warszawa w czerwonej strefie? Wskazują na to liczby
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News