Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Sierpnia 2020
PILNEŹródło: Wawa Info

GIS wydał pilny komunikat odnośnie wycofania dwóch partii mięsa drobiowego ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Pod żadnym pozorem ich nie jedzcie. Jeśli już doszło do spożycia skażonych pokarmów, należ niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

GIS: kolejne ostrzeżenie

GIS poinformował o wycofaniu dwóch partii mięsa drobiowego ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. - W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w 1 z 5 próbek wycinków skórek szyi kurcząt oraz w 1 z 5 próbek ud z kurcząt należących do partii numer 232/2/222/20. Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - ostrzega Polaków Główny Inspektorat Sanitarny.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Szczegóły skażonych produktów

Wycofana ze sprzedaży została cała partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/222/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, nogi z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcje kulinarne kuprowe, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, wątroby z kurcząt.

Termin przydatności do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Druga partia drobiu wycofana ze sprzedaży

Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie polecił producentowi podjęcie działań w odniesieniu do partii mięsa pozyskanej po partii, w której w badaniach urzędowych stwierdzono obecność Salmonella Enteritidis oznaczonej numerem 232/2/309/20. W związku z tym wycofaniu podlega także: partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/309/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt.
Termin przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Producentem obydwu wycofanych partii mięsa drobiowego jest: CEDROB S.A., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14023901.

Mazowsze na szczycie rankingu. Jest bardzo źleMazowsze na szczycie rankingu. Jest bardzo źleCzytaj dalej

Trwa wycofywanie partii z obrotu

- CEDROB S.A. przedstawił dowody przekazania informacji o towarze niezgodnym pracownikom działu handlowego, odpowiedzialnym za poinformowanie odbiorców zakwestionowanego asortymentu. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu - informuje GIS.

Zalecenia dla konsumentów

Pod żadnym pozorem nie wolno spożywać produktów z oznaczonych wyżej partii. Nawet poddane obróbce termicznej mogą doprowadzić do zakażenia salmonellozą, która nie tylko jest niebezpieczna dla zdrowia, ale nawet dla życia człowieka.

Zdumiewające znalezisko pod Warszawą. Mężczyźnie grozi więzienieZdumiewające znalezisko pod Warszawą. Mężczyźnie grozi więzienieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w "Milionerach", na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć
  2. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można
  3. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  4. GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikat
  5. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  6. Krzysztof Bosak potwierdził radosną nowinę. Szczerze gratulujemy

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydentaMocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydentaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News