Uważajcie na swoje dzieci. Przed chwilą wydano pilne ostrzeżenie. Skutki mogą być tragiczne

Autor - 25 Sierpnia 2020
GIS alarmuje o niepokojących objawachŹródło: wawainfo.pl

GIS alarmuje, że w Polsce pojawił się nowy narkotyk. Środek odurzający z grupy syntetycznych kannabinoidów o nazwie 4F-MDMB-BICA został rozpowszechniony również w kilku krajach europejskich. Niebezpieczna substancja zabiła już przynajmniej 11 osób na Węgrzech w przeciągu zaledwie kilku miesięcy.

GIS ostrzega przed narkotykiem

GIS przekazał informację na temat charakterystyki substancji odurzającej. - Do tej pory substancja ta była obecna na rynku w postaci pomarańczowego lub brązowo-białego proszku do przyrządzenia roztworu do nasączenia suszu lub gotowego suszu roślinnego i tytoniu - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
2. Waloryzacja 2021 ze sporymi zmianami. Podwyżki tylko procentowe, niższych kwot po prostu się nie da

GIS alarmuje o niepokojących objawach

Do objawów zażycia 4F-MDMB-BICA należą między innymi duszności, bóle w klatce piersiowej, przyspieszenie czynności serca, pobudzenie, śpiączka, ostra psychoza, zaburzenia postrzegania, a przy ciężkich zatruciach ostra niewydolność nerek oraz uszkodzenia wielonarządowe.

Skutki mogą być poważne

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, działanie syntetycznych kannabinoidów może mieć podobne działanie jak haszysz czy marihuana, jednak syntetyczne środki odurzające mają zwielokrotnioną siłę oddziaływania i toksyczność. - Mogą powodować poważniejsze skutki psychiczne, fizyczne i zmiany w zachowaniu. Częściej występuje również ciężkie i śmiertelne zatrucie - ostrzega inspektorat. Nie istnieje obecnie antidotum na zatrucie wywołane zażyciem.

GIS - poradnik

W sytuacji, gdy zauważysz osobę, którą będziesz podejrzewał o spożycie narkotyku przede wszystkim zadbaj o własne bezpieczeństwo, a następnie wezwij pogotowie ratunkowe. Jeżeli zajdzie taka potrzeba oraz możliwość przystąp do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. GIS ostrzega o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą zażywanie nowych narkotyków, które potocznie nazywana są dopalaczami. - Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe lub plastyczne mieszanki, jak również liquidy do palenia, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi, jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne - podkreśla inspektorat.

Rafał Trzaskowski powiedział, kiedy powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego w WarszawieRafał Trzaskowski powiedział, kiedy powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pacjent upadł z bólu i wyszedł na czworaka. Po kilku godzinach czekania został wypisany
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród Polaków
  4. Zdumiewające słowa na konferencji MEN. "Są różne powikłania i następuje czasami śmierć"
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
MSZ właśnie wydało komunikat. Odradza podróże do kraju uwielbianego przez PolakówMSZ właśnie wydało komunikat. Odradza podróże do kraju uwielbianego przez PolakówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News