Pilny apel GIS i MEN. Napisali specjalny list, sprawa jest poważna

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
GIS i MEN list do rodzicówŹródło: Pixabay

GIS razem z MEN napisali list skierowany do wszystkich rodziców. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zachęcają w nim do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Takie działanie ma na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspieranie bezpiecznego powrotu dzieci do szkół.

GIS i MEN z apelem do rodziców

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas napisali specjalny list skierowany do rodziców uczniów. Zachęcają w nim do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe, podkreślając, że pozwoli to ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także wesprze bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

Aplikacja jest ważna

- Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zakażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - piszą w liście szefowie GIS i MEN.

Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęciePasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcieCzytaj dalej

Wszystko zależy od ludzi

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli w liście, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. W związku z tym szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania. - Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa - napisali szefowie MEN i GIS.

Jak działa aplikacja?

Aplikacja ProteGO Safe powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. "Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich" informuje na stronie GIS. Co więcej, w aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta WarszawyRafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonne
  6. Fatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News