GIS wycofuje kolejny produkt. Jest bardzo szkodliwy, lepiej nie używać go w kuchni

Autor Alicja Guz - 14 Września 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

GIS wycofuje ze sprzedaży kolejne produkty. Tym razem chodzi o łyżeczkę nylonową Fackelmann oraz ugniatacz do ziemniaków ODELO PRESTIGE Quality line. Powodem jest stwierdzenie migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobów wycofanych z obiegu. Co ważne, migracja tych substancji z łyżki do żywności może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

GIS wycofuje kolejne produkty

GIS poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kolejnych produktów. Chodzi o nylonową łyżkę oraz ugniatacz do ziemniaków. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny: "Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych" z wyrobów wycofanych ze sprzedaży. Co więcej, "na podstawie ocen ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny należy uznać, że migracja tych substancji z łyżki do żywności może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów" tłumaczy GIS.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki
2. Państwo ściągnie od ciebie pieniądze, za co się da. Podatek od betonu już funkcjonuje

Łyżka nylonowa wycofana ze sprzedaży

Jednym z wycofanych ze sprzedaży produktów jest czarna łyżka z nylonu. Jak podaje GIS: "na uchwycie tłoczenie: +210°C oraz symbol dopuszczający wyrób do kontaktu z żywnością. Do uchwytu dołączona oryginalna etykieta o treści: PL ŁYŻECZKA PL". Łyżka wyprodukowana jest w Chinach, a jej importerem jest Fackelmann Polska Sp. z o.o., Tomice, ul. Europejska 13, 05-532 Baniocha. Numer partii wycofanego produktu to: 151537.

łyżka wycofana przez GIS

łyżka wycofana przez GIS

łyżka wycofana przez GIS

Ugniatacz do ziemniaków wycofany ze sprzedaży

Drugim przedmiotem wycofanym ze sprzedaży jest ugniatacz do ziemniaków ODELO PRESTIGE Quality line. Dystrybutorem produktu jest DELHAN, ul. Budowlanych 5, 64-100 Leszno, a numer partii wycofanego przedmiotu to: 0D 1509.

ugniatacz do ziemniaków wycofany przez GIS

ugniatacz do ziemniaków wycofany przez GIS

Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniachBędzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadeszło oficjalne potwierdzenie. Niestety, Joanna Krzempek ofiarą zagranicznej tragedii
  2. Czy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłym
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Niszczyli pociąg na stacji metra, nikt im nie przeszkodził. Nie mieści się w głowie co zrobiliNiszczyli pociąg na stacji metra, nikt im nie przeszkodził. Nie mieści się w głowie co zrobiliCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News