Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie popularnego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą

Autor Alicja Guz - 12 Sierpnia 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

GIS wycofał ze sprzedaży paprykę słodką mieloną. Powodem jest na wykrycie obecności bakterii Salmonella. Spożycie przez człowieka zanieczyszczonej żywności może wywołać poważne zatrucie pokarmowe.

GIS wycofuje produkt

GIS poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kolejnego produktu. Jest to papryka słodka mielona, masa netto 20 g pochodząca z Hiszpanii. Producentem produktu jet CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny. Najlepiej spożyć przed końcem:/ Nr partii: 10 2021/1143.

GIS papryka mielone

Salmonella w papryce

Powodem wycofania produktu ze sprzedaży jest wykrycie obecności bakterii Salmonella. "W wyniku kontroli urzędowej w zakładzie produkcyjnym CARUM Sp. J. i pobrania próbek do badań laboratoryjnych stwierdzono obecność Salmonella z grupy BO w dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g oraz w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg, z której wyprodukowano ww. paprykę słodką mieloną" podaje GIS.

Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestZrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestCzytaj dalej

Salmonella jest szkodliwa dla człowieka

Należy pamiętać, że papryka słodka może być dodawana do produktów spożywczych spożywanych bez obróbki termicznej. Jak podaje GIS: "Pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka zanieczyszczonej żywności wywołać zatrucie pokarmowe".

Wyżej wymienionego produktu nie należy spożywać

GIS informuje, że nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu "Papryka słodka mielona. Masa netto 20g", szczególnie bez obróbki cieplnej. Co ważne, w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem GIS, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Przyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałPrzyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne, bardzo ważne informacje dla tysięcy matek w całym kraju. Chodzi o dodatkowe pieniądze
  2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje
  3. Właśnie podano dramatyczne informacje. Ciężarówka wjechała w robotników drogowych, są ofiary
  4. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  5. Wreszcie, zaczyna się już dziś. Tysiące warszawiaków długo czekało
  6. Rozpaczliwe słowa Lecha Wałęsy. Nagle powiedział, ile jeszcze będzie żył
Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniWłaśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News