Uwaga na fałszywe SMS-y o COVID. GIS wydał ważne ostrzeżenie

Autor Alicja Guz - 9 Października 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Chodzi o fałszywe SMS-y dotyczące zachorowania na COVID-19 wysyłane do Polek i Polaków. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że to nie sanepid jest nadawcą, a sprawę należy zgłosić na policję.

GIS ostrzega Polaków

GIS pilnie ostrzega Polaków. Chodzi o fałszywe SMS-y wysyłane rzekomo przez inspektorat sanitarny. Jest to kolejne działanie oszustów. Oto treść wiadomości" "Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE".

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
2. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć

3. Miss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrok

To nie sanepid

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że nie jest nadawcą wiadomości. - Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo! - pisze w komunikacie GIS.

Co zrobić z SMS-em?

Jeśli otrzymacie powyższą wiadomość w żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie jej ze skrzynki odbiorczej. Z kolei każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa należy zgłosić na policję.

Bolt ma nietypowy pomysł, inicjatywa zaskoczyła wszystkich. Chcą zachęcić do adopcji zwierzątBolt ma nietypowy pomysł, inicjatywa zaskoczyła wszystkich. Chcą zachęcić do adopcji zwierzątCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Polacy na potęgę wzywają pogotowie. Liczby nie pozostawiają złudzeń, karetki stoją w ogromnych kolejkach
  4. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół
  5. Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?
  6. Hipokryzja posła Boska? Sprawdzamy jego słowa ws. maseczek
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News