Pilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej choroby

Autor Aleksandra Olbryt - 2 Września 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

GIS wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W ostatnich dniach docierają do nas coraz to nowe informacje o wycofaniu produktów żywnościowych, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia Polaków. Tym razem chodzi o popularny produkt drobiowy, który można było kupić w Żabce.

GIS kurczakGIS: uwaga na popularny produkt z "Żabki"

GIS poinformował w oficjalnym komunikacie o wycofaniu ze sprzedaży kolejnego produktu. Chodzi o mrożoną pałkę kurczaka 600 g wyprodukowaną przez JANEX SŁAWOMIR I ELŻBIETA WIESIAK SP. J. Zakład rozbioru ul. Instalatorów 23, 02-237 Warszawa, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14650363. Produkt jest sprzedawany w sieci "Żabka".

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Mandat za brak maseczki w samochodzie? Brzmi absurdalnie, ale służby są wyczulone i kary się sypią

UWAGA - salmonella!

PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G została wycofana ze sprzedaży ze względu na wykrycie w niej obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Jak podaje GIS, "w wyniku działań urzędowych władz Włoch wykryto obecność bakterii Salmonella Enteritidis, Salmonella Newport oraz Salmonella Virchow w 3 partiach filetów z kurczaka w marynacie. Podczas postępowania przeprowadzonego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej ustalono, że podudzia z kurczaka pozyskane z jednej z trzech partii ubojowych, których dotyczyło powiadomienie Włoch zostały poddane mrożeniu w zakładzie jednego z odbiorców mięsa świeżego". Pamiętajmy, że spożycie żywności zanieczyszczonej pałeczkami Salmonella może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

Szczegóły produktu

Produkt – PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G
Numer partii: 2050618
Data mrożenia: 06.05.2020
Termin przydatności do spożycia: 02.11.2020
Producent: JANEX SŁAWOMIR I ELŻBIETA WIESIAK SP. J. Zakład rozbioru ul. Instalatorów 23, 02-237 Warszawa, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14650363
Dystrybutor: Żabka Polska Sp. z o.o., ul. Stanisława Matyji 8, 61-586 Poznań

Prezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludziPrezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludziCzytaj dalej

Produkt niezdatny do spożycia, Żabka reaguje

GIS: "Firma Janex Sławomir i Elżbieta Wiesiak Sp. J. zamieściła na swojej stronie internetowej http://janex.waw.pl/ w zakładce "Aktualności" oświadczenie o uznaniu mięsa drobiowego oznaczonego numerem partii 2050618 i terminem przydatności do spożycia do 02.11.2020 roku "jako niezdatne do spożycia przez ludzi” oraz powiadomiła odbiorcę o konieczności wycofania towaru. Żabka Polska po otrzymaniu informacji od dostawcy o obecności bakterii Salmonella w produkcie PAŁKA KURCZAKA MROŻONA 600 G rozpoczęła procedurę wycofania produktu z rynku. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanej partii".

Pod żadnym pozorem nie jedzcie tego produktu

Nie wolno spożywać produktu oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem należy skontaktować się z lekarzem.

Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apelMarek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apelCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełnił się najczarniejszy scenariusz, szukała go cała Polska. Właśnie znaleziono ciało
  2. Absurdalny materiał TVP. Nagle za prowadzącym ukazała się grafika, przez którą wielu widzów oniemiało
  3. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  4. Sytuacja jest poważna, dym jest groźny dla ludzi. Strażacy właśnie wydali komunikat w sprawie pożaru w Konstancinie
  5. Niespodziewany komunikat prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profilu
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Sabotaż czy akt terrorystyczny? Co wydarzyło się w Sabotaż czy akt terrorystyczny? Co wydarzyło się w "Czajce"? Jest zawiadomienie do prokuraturyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News