Galerie otwarte. Tłumy czekają przed wejściem do warszawskiego sklepu, klienci się niecierpliwią

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
Galerie znów otwarte, w sklepach kolejkiŹródło: Jakub Kaminski/East News

Galerie handlowe są od dzisiaj znów otwarte. To wynik rozporządzenia polskiego rządu, który zniósł część obostrzeń na czas przed świętami Bożego Narodzenia. Tłumy zgromadziły się przed jedynym w Polsce sklepem Primark w Galerii Młociny. Klienci czekali w sobotę (28.11.) na otwarcie i rozpoczęcie zakupów.

Galerie znów otwarte, wielu chętnych na zakupy

Jedyny polski sklep Primark, znajdujący się w Galerii Młociny w Warszawie przeżywa dzisiaj prawdziwy najazd klientów. Wszystko z powodu otwarcia galerii handlowych, w związku ze zniesieniem części obostrzeń, które wynikają z trwającej pandemii.

Chętnych na zakupy jest wielu, przed sklepem tworzą się kolejki. Niestety ze względu na obostrzenia i limity, nie wszyscy zainteresowani mogą znajdować się w sklepie jednocześnie.

Obsługa na bieżąco kontroluje liczbę odwiedzających, by była zgodna z najnowszymi wytycznymi. Jest to żmudna praca, ale wielu ludzi, czekających na swoją kolei zaczyna się niecierpliwić.

Niestety właśnie w ten sposób będą wyglądały następne, przedświąteczne tygodnie w wielu warszawskich galeriach handlowych.

Klienci są też ciągle upominani przez pracowników. Przypomina się czekającym na wejście do sklepu o zachowaniu odstępów podczas oczekiwania, niegromadzenie się w jednym miejscu podczas zakupów, a także o dezynfekcji dłoni, czy zakrywaniu nosa i ust.

Kolejki przed wejściem do sklepu Primark w Galerii Młociny

Pomóc ma w tym szereg udogodnień: płyny do dezynfekcji rąk, a także naklejki z wyznaczonym miejscem w kolejce. Mimo frustracji wielu klientów, na razie wszystko przebiega sprawnie i zgodnie z planem.

O wpuszczeniu kogokolwiek bez maseczki do budynku galerii nie ma mowy. Nad wszystkim czuwają nie tylko pracownicy sklepów, ale także ochrona obiektu, która wyłapuje niestosujących się to reguł. Ochroniarze działają w trybie zero tolerancji.

Obecne informacje podają, że na wejście do Primarka czeka się w kolejce ok. 30 minut. Czas może się wydłużyć w miarę upływu godzin i zwiększającej się liczby chętnych do zrobienia w sklepie zakupów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News