Rowerzysta jechał torowiskiem tramwajowym. Było o włos od tragedii

Autor Alicja Guz - 5 Lipca 2020

Mało brakowało, a przejażdżka rowerzysty zakończyłaby się tragicznie. Pewien rowerzysta postanowił bowiem wrócić do domu, jadąc tramwajowym torowiskiem. Niestety, jego podróż zakończyła się upadkiem, a z pomocą ruszyli strażnicy miejscy, którzy zapobiegli nieszczęściu.

O włos od tragedii

Strażnicy miejscy 1 lipca wjechali z Wału Miedzeszyńskiego w aleje Poniatowskiego, przy Stadionie Narodowym. Tam zauważyli leżącego na torowisku mocno pokiereszowanego mężczyznę. Za nim leżał rower, a z mostu Poniatowskiego nadjeżdżał tramwaj. - Funkcjonariusze natychmiast włączyli górne światła sygnalizacyjne, by ostrzec motorniczego o niebezpieczeństwie, zjechali na torowisko i tam ustawili radiowóz. Potem szybko wysiedli z samochodu i podeszli do leżącego mężczyzny - poinformowała Straż Miejska.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Piorun wpadł do mieszkania. Ogromne szkody, zalane dwa piętra
2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Strażnicy udzielili pierwszej pomocy

Z relacji strażników miejskich wynika, że poszkodowany mężczyzna miał rozbitą głowę oraz liczne otarcia kończyn. Przez chwilę był też nieprzytomny. Funkcjonariusze straży miejskiej ułożyli rowerzystę w pozycji bezpiecznej i wezwali karetkę pogotowia oraz patrol policji. - W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki ranny odzyskał przytomność. W tym momencie zatrzymał się przejeżdżający aleją lekarz. Po wstępnym zbadaniu funkcjonariusze wraz z nim przeprowadzili poszkodowanego na chodnik, by umożliwić przejazd tramwajom - poinformowała Straż Miejska.

Jechał rowerem po alkoholu

Świadkowie zdarzenia poinformowali strażników miejskich, jak doszło dow wypadku. Po zbadaniu trzeźwości rowerzysty okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Wpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuWpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przebrał się za Andrzeja Dudę i podchodził do ludzi pod Pałacem Prezydenckim. Wszystko zostało uwiecznione
  2. Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewał
  3. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  4. W bankomatach pojawił się nowy banknot. Nie zdziw się, jak go otrzymasz
  5. Kłęby dymu na S8. Co tam się stało?
  6. Zbierali grzyby, ale nie w lesie ani na polanie. Wybór miejsca odbiera mowę, mało kto by się odważył
Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucjęPrezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucjęCzytaj dalej