Premier podał smutną wiadomość. Nie żyje wielki Polak. Śmierć przyszła nagle

Autor Alicja Guz - 3 Czerwca 2020

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o śmierci Majora Mariana Słowińskiego. Był on obrońcą ojczyzny i najstarszym żołnierzem Generała Maczka. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem "Pro Patria", a także Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym "Zwycięzcom". Major Marian Słowiński zmarł 2 czerwca. Miał 101 lat. Kliknij dalej, żeby zobaczyć zdjęcia.

Śmierć bohatera

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze o śmierci Majora Mariana Słowińskiego, który zmarł 2 czerwca, mając 101 lat. "Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o odejściu na wieczną wartę Majora Mariana Słowińskiego - obrońcy Ojczyzny, żołnierza Gen. Maczka. Będę wspominać nasze spotkanie podczas obchodów D-Day, tak mężnych i odważnych nie spotyka się często. Spoczywaj w pokoju Majorze!" napisał premier.

Dzisiaj grzeje:
1. Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmu
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Odszedł wielki człowiek

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zamieścił na Facebooku wpis informujący o śmierci Majora Mariana Słowińskiego oraz przybliżający obywatelom jego sylwetkę. "W 1939 r. bronił Ojczyzny, w 1940 r. - Francji, a od 1944 r. jako dowódca czołgu brał udział w walkach 1.Polskiej Dywizji Pancernej z Niemcami na terenie Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Jeszcze w ubiegłym roku, jako 100-latkowi udało mu się wrócić do jego umiłowanej Bredy, by wraz z wdzięcznymi Holendrami cieszyć się z 75.rocznicy wyzwolenia miasta przez polskich żołnierzy. Mawiał, że tu narodził się po raz drugi, gdy cudem przeżył ostrzał swojego czołgu. Wydawało się, że będzie z nami zawsze..." czytamy we wpisie.

Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowanySkandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowanyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało
  2. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek
  3. Zmiany w parafiach w Warszawie i na Mazowszu. Archidiecezja właśnie wydała komunikat
  4. Tragiczny wypadek w Pruszkowie. Nie żyje motocyklista
  5. Rząd chce wprowadzić nowy mandat. Kary będą ogromne, liczone w tysiącach
  6. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
Nie oddał luksusowego jaguara wartego tysiące. Policja namierzyła go w migNie oddał luksusowego jaguara wartego tysiące. Policja namierzyła go w migCzytaj dalej