Stało się. W końcu. Na moście Poniatowskiego stanęły fotoradary

Autor Alicja Guz - 23 Września 2020
fotoradar na moście PoniatowskiegoŹródło: ZDM

Fotoradar spowolnił kierowców we wtorkowy ranek. Na moście Poniatowskiego stanęły bowiem dwa urządzenia do mierzenia prędkości. Ma to związek z przetargiem, który w połowie sierpnia ogłosił Zarząd Dróg Miejskich. Na razie jest to jedynie test urządzeń jednej z firm. Docelowo fotoradarów na moście ma być więcej.

Fotoradar na moście Poniatowskiego

Fotoradar na moście Poniatowskiego zaskoczył we wtorek mieszkańców Warszawy. Na trasie, na której nagminnie łamane są nakazy ograniczenia prędkości, kierowcy zmuszeni byli zwolnić. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, 22 września na moście Poniatowskiego stanęły dwa fotoradary.

Dzisiaj grzeje:
1. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii
2. Już za 2 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
3. 14-letni Wiktor rzucił się pod metro. Matka chłopca przerwała milczenie. Historia wywołuje płacz i łzy

Fotoradar to test

W informacji opublikowanej na Facebooku ZDM uspokaja, że na razie jest to jedynie test urządzeń jednej z firm biorących udział w przetargu. - Firma testując fotoradary chce się dowiedzieć, czy parametry i konstrukcja mostu nie wpływają na pracę urządzeń i nie powodują błędnych wskazań - informuje ZDM. - Od razu uprzedzamy - instalacja fotoradarów jest bezinwazyjna. Zostało wprowadzone odpowiednie oznakowanie, które informuje, że pomiary prędkości dokonywane są tylko w celu testowania urządzeń - dodaje.

Fotoradarów będzie więcej

Docelowo na moście Poniatowskiego ma stanąć sześć fotoradarów. Zgodę na tę inwestycję wyraził Wojewódzki Konserwator Zabytków, a ZDM w sierpniu ogłosił przetarg. Fotoradary mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. "Podstawą jest skłonienie wszystkich kierowców do przestrzegania ograniczenia prędkości do 50 km/h, a miejscami do 40 km/h - dziś nagminnie ignorowanego. To byłby dobry początek zmian, który pozwalałby egzekwować od rowerzystów jazdę po jezdni (dziś boją się pędzących aut i wysokiego krawężnika), co uwolniłoby od nich chodniki, które tylko miejscami są szerokie, ale np. przy wieżycach mostu mają raptem kilkadziesiąt centymetrów szerokości" tłumaczy ZDM.

Odbierasz telefon i tracisz pieniądze. Uwaga na numery telefonu, ataki mocno się nasiliłyOdbierasz telefon i tracisz pieniądze. Uwaga na numery telefonu, ataki mocno się nasiliłyCzytaj dalej

Patrole policji to za mało

Jak twierdzi ZDM, miasto opłaca dodatkowe patrole policji, które kontrolują prędkość na moście Poniatowskiego, ale jest to rozwiązanie prowizoryczne i niewystarczające. Co ważne, fotoradary mają być alternatywą dla odcinkowego pomiaru prędkości, czyli urządzenia, które mierzy prędkość kierowców na całym odcinku.

Warszawskie drogi są aż tak niebezpieczne?

Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził badania, które jednoznacznie wskazują, że większość kierowców nie przestrzega w stolicy przepisów i znacznie przekracza dozwoloną prędkość. "Problem przekraczania prędkości w mieście, co jest śmiertelnie niebezpieczne dla warszawiaków, nie dotyczy tylko mostu Poniatowskiego. Przed dwoma laty przeprowadziliśmy kompleksowe pomiary na kilkudziesięciu ulicach. Wśród 3,5 mln zarejestrowanych przejazdów, większość nie trzymała się limitu, ok. 800 tys. było przekroczeniami prędkości o ponad 10 km/h, a ok. 28 tys. przekroczyło prędkość o 50 km/h. Są miejsca, w których ograniczenia przestrzegają nieliczni. Są przejścia, które kierowcy przejeżdżali z prędkością 150 km/h" wyjaśnia ZDM.

Zobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieZobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziła
  2. Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliwe
  3. Z ostatniej chwili: autobus staranował siedem samochodów. Ranne dziecko, ogromne utrudnienia
  4. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  5. Pilne: uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Dyrekcja przed chwilą potwierdziła. Zajęć w SP nr 5 w Ząbkach nie będzie
  6. Lipińska przesadziła tą reklamą. Pokazujemy, dlaczego suplement na depresję to nie rozwiązanie
Odkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą suroweOdkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą suroweCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News