Oburzające, kazał im wysiąść i odjechał. W głowie się nie mieści

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Sierpnia 2020
autobusŹródło: Pixabay

Flixbus rozczarował pasażerów. Konkretniej - chodziło o osoby podróżujące na trasie Warszawa - Praga. Tani przewoźnik sprzedał zbyt dużo biletów na kurs, kierowca postanowił więc sam "rozwiązać problem" i pozbyć się pasażerów, wystawiając ich bagaże podczas przerwy w Łodzi i odjeżdżając bez ostrzeżenia.

FlixBus wysadził i zostawił pasażerów w środku podróży

FlixBus sprzedał za dużo biletów na kurs z Warszawy do Pragi. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, podczas przerwy w Łodzi jeden z pasażerów wyszedł na chwilę z autobusu i już nie mógł wrócić na swoje miejsce. Kierowca wystawił mu bagaż i odjechał. W podobnej sytuacji znalazło się kilku podróżnych. Pasażerowie tanich linii lotniczych czasami stają się ofiarami tzw. overbookingu, polegającego na sprzedawaniu liczby biletów przekraczającej liczbę miejsc w samolocie. Podobny problem spotkał teraz podróżujących popularnymi w całej Europie autobusami FlixBusa.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków. Niebawem rozpocznie się wypłata zaliczek

Zdumiewające znalezisko pod Warszawą. Mężczyźnie grozi więzienieZdumiewające znalezisko pod Warszawą. Mężczyźnie grozi więzienieCzytaj dalej

FlixBus zostawił pasażerów, bo biletów sprzedał za dużo

Z prośbą o interwencję do „Stołecznej” zwrócił się pan Bartłomiej Borkowski, który w ostatni wtorek (25 sierpnia) po godz. 7 wybrał się autobusem tej firmy do Wrocławia. Relacjonował, że wraz grupą pasażerów doświadczył niespotykanej sytuacji. Wszystko zaczęło się, gdy autobus jadący z Warszawy do Pragi zatrzymał się na przystanku w Łodzi. Okazało się, że na przystanku czeka więcej pasażerów niż pozostało miejsc w autobusie. Osoby te kupiły swoje bilety z dużym wyprzedzeniem - Jednej z osób kazano więc wyjść, żeby zwolnić miejsce dla jadących jeszcze dalej. Ja podczas postoju wyszedłem na kilka minut z autobusu, a kiedy wróciłem, nie było już dla mnie miejsca - relacjonuje czytelnik GW.

Po prostu odjechali

Z relacji czytelnika "Stołecznej" wynika, że pracownicy FlixBusa po rozmowie ze swoimi przełożonymi nie zaproponowali pozostawionym żadnego rozwiązania. Oddali im tylko bagaże, zamknęli drzwi, włączyli silnik i postanowili odjechać. - Kiedy stanąłem przed autobusem i kazałem otworzyć, kierowca wraz z innym pracownikiem zaczęli zachowywać się agresywnie. Mówili, że opóźniam odjazd. Twierdzili też, że to moja wina, ponieważ opuściłem pokład w trakcie postoju - wspomina. - Na pytanie, czy FlixBus zamierza coś zrobić z kilkoma pasażerami, którzy zostali na zewnątrz, choć mieli bilety, usłyszałem, żebyśmy wykupili bilet na następny kurs.

Nie żyje, nic nie dało się zrobić. Przerażające zdarzenie pod WarszawąNie żyje, nic nie dało się zrobić. Przerażające zdarzenie pod WarszawąCzytaj dalej

FlixBus zostawił pasażerów. Czy zapłaci za taxi?

Pasażer z Warszawy od razu zadzwonił na infolinię FlixBusa. Usłyszał wówczads, że sytuacja, która spotkałajego i innych pasażerów, nie powinna mieć miejsca i że ma prawo zgłosić reklamację. - Na pytanie, czy FlixBus nie może opłacić taksówki, która zawiezie mnie na czas do Wrocławia, powiedzieli, że muszę radzić sobie na własną rękę – opisał czytelnik GW. Pan Bartłomiej podkreślił przy tym, że nie wybrał się do Wrocławia w celach turystycznych. Miał tam być o konkretnej godzinie. - Niestety, nikogo to nie zainteresowało. Podobne sytuacje były już wcześniej opisywane przez media – dodał.

Pasażerowie musieli radzić sobie sami

Część pasażerów pozostawionych na przystanku w Łodzi kupiła bilety na pociąg. Rozmówca Gazety "Stołecznej" oraz dwie inne osoby poczekali na następny kurs FlixBusa, który przyjechał dopiero kilka godzin później. Skarży się przy tym, że nie dostał żadnej informacji, chociaż wysłanej SMS-em, jakie problemy mogą go spotkać po drodze do Wrocławia. Takie ostrzeżenie dostali za to pasażerowie, którzy wsiadali w Łodzi. - Musiałem też zrezygnować z powrotnego biletu FlixBusa tego samego dnia, ponieważ po dojechaniu do Wrocławia nie o godz. 12.10, jak było w planie, tylko ok. godz. 19.30 nie zdążyłbym załatwić swoich spraw. Wiązało się to z kolejnymi dodatkowymi kosztami - noclegu i wydłużenia mojego wyjazdu o cały dzień - powiedział rozżalony Bartłomiej Borkowski.

Karambol w Warszawie. Sześć samochodów rozbitych, kierowcy są agresywniKarambol w Warszawie. Sześć samochodów rozbitych, kierowcy są agresywniCzytaj dalej

FlixBus zostawił pasażerów, teraz przeprasza

29 sierpnia w rozmowie z GW do sprawy ustosunkował się Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce w czasie kursu z Warszawy do Pragi. – Niestety, w wyniku jednorazowej podmiany pojazdu na inny model zmniejszyła się liczba dostępnych w autobusie miejsc. Sytuacja dotknęła pięć osób, do których zostały wysłane wiadomości SMS z informacją o alternatywnym kursie lub, jeśli nie było to możliwe, z prośbą o skorzystanie z innego środka transportu, za co FlixBus zwróci poniesione koszty. W związku z tym, że osoba opisująca zdarzenie była już odprawiona w Warszawie, taka wiadomość, niestety, do niej nie dotarła. Prosimy o zgłoszenie się pasażera do naszego biura obsługi klienta celem ustalenia rekompensaty.

Takie sytuacje nie powinny się zdarzać

– Mam nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy zmusi FlixBusa do zakończenia nieuczciwych praktyk wobec pasażerów – powiedział "Stołecznej" Bartłomiej Borkowski. – Jestem w trakcie pisania reklamacji, w której będę się domagał zwrotu kosztów podróży i 5 tys. zł rekompensaty. Mężczyzna do Warszawy wrócił z Wrocławia następnego dnia po załatwieniu sprawy, która zmusiła go do wyjazdu. – Wszystko wydłużyło się o cały dzień, a koszty wzrosły kilkakrotnie – podsumował. I gorzko kwituje: – Niestety, w drodze powrotnej znów wsiadłem do FlixBusa. Nie miałem już siły i czasu na wyszukiwanie lepszego przewoźnika.

Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćNagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż trudno uwierzyć, co Michał Adamczyk powiedział po "Wiadomościach". Obraźliwe porównanie
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  4. Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydenta
  5. Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?
  6. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?

Klamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuraturyKlamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuraturyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News