Ferie zimowe w Warszawie. Zobacz atrakcje stołecznego ZOO

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Ferie 2020 w ZOO Źródło: Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl

Ferie zimowe w woj. mazowieckim w roku 2020 trwają od 10 do 23 lutego. Dla uczniów szkół i przedszkoli to idealny czas na odpoczynek, wyjazdy, czy rozrywkę. Sprawdźcie, co na ferie przygotowało ZOO w Warszawie.

Ferie zimowe 2020 to czas, kiedy wielu rodziców poszukuje miejsc, gdzie mogliby spędzić czas ze swoimi dziećmi. Szczególnie najmłodsi nie chcą siedzieć przez cały dzień w domu i wolą spędzać czas aktywnie. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi stołeczne ZOO.

"Choć czasem trudno w otaczającej aurze dopatrzeć się zimy to zapewniamy, że w Warszawskim ZOO atrakcji nie zabraknie. Przede wszystkim jesteśmy czynni CODZIENNIE, zawsze od 9.00, a w lutym do 16.00. Kasy zamykamy godzinę wcześniej. W sezonie zimowym bilety są znacznie tańsze niż latem, gdyż ulgowy kosztuje zaledwie 15 zł. zaś normalny 20 zł. Jeśli przychodzicie z grupą dzieciaków, to jeden opiekun na 10 uczniów wchodzi bez biletu" - zachęca ogród zoologiczny w Warszawie.

ZOO w ferie 2020

Jakie atrakcje znajdziemy w ZOO w ferie 2020? Codziennie o godzinie 9:30 odbędzie się karmienie pingwinów, a pół godziny później fok. O 10:30 zobaczymy jak przygotowywane są posiłki dla małp. O 11 można zobaczyć jak jedzą szympanse, a o 13 jak robią to goryle. Jeśli ktoś nie zdąży na śniadanie pingwinów może przyjść na ich obiad, który jest o 14. Obiad dla fok podawany będzie o 14:30. W porach karmienia zwierząt będą obecni Wolontariusze, którzy opowiedzą o diecie, zasadach prawidłowego żywienia zwierząt w ramach kampanii edukacyjnej #ZOOstawniedokarmiaj.

Ponadto, w poniedziałki od godziny 10 do 12 czynny będzie infopunkt w ptaszarni. Tam zobaczymy węże, jaszczurki oraz żółwie. Będzie też możliwość rozmowy z pracownikami ZOO, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych. W środy otwarty będzie infopunkt w pawilonie z bezkręgowcami. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ślimaki, patyczaki, wije, pająki i wiele innych ciekawych bezkręgowców, o których opowie ich opiekun.

Następny artykuł