Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy

Autor Julian Bakuła - 14 Października 2020
Budowa mostu pontonowegoŹródło: Jakub Kaminski/East News

Fala wezbraniowa, która w związku z obfitymi opadami deszczu idzie do Warszawy, wymusza demontaż mostu pontonowego tymczasowo zainstalowanego na Wiśle w celu przesyłu ścieków po kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka". Konieczne będą wzmożone kontrole jakości wody oraz ponowne ozonowanie ścieków. O sprawie poinformował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Fala wezbraniowa idzie do Warszawy

Fala wezbraniowa wymusza demontaż mostu pontonowego. "Opady w całym kraju zwiększają poziom wody w Wiśle. Wojsko sygnalizuje, że konieczny może być czasowy demontaż mostu pontonowego z tymczasowym rurociągiem do #Czajka. W takim wypadku ponownie rozpoczniemy ozonowanie ścieków i wzmożone kontrole jakości wody. #RzetelnieoCzajce" - poinformował w środę (14.10) ok. godziny 9 na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
2. Niemiecki bank centralny przekazał fatalne informacje. Każe przygotować się bankom na falę niewypłacalności
3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta

Przedstawiciele Wód Polskich wzięli udział w naradach sztabu kryzysowego

O krytycznej sytuacji mostu pontonowego na Wiśle w związku z podwyższaniem się poziomu wody w rzece po obfitych opadach informowały we wtorek także Wody Polskie. "W południe w Warszawie odbyła się narada sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli Wód Polskich w sprawie funkcjonowania awaryjnego rurociągu na moście pontonowym. Z uwagi na prognozowane obfite opady deszczu i spowodowane nimi wzrosty stanu wód na Wiśle, jeżeli będzie istniało jakiekolwiek ryzyko dla rurociągu ułożonego na przeprawie pontonowej, zostanie podjęta decyzja o rozłączeniu instalacji przez MPWiK w Warszawie. Obecnie prognozowany jest wzrost poziomu wody o ok. 1 m. W najbliższy czwartek planowana jest kolejna narada sztabu kryzysowego, podczas której podjęte zostaną decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania awaryjnego bypasu" - podały w komunikacie na swojej stronie Wody Polskie.

Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorącoOgrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorącoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy objaw koronawirusa dotyczy tylko mężczyzn. Może być bardzo bolesny, trzeba wiedzieć
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
  5. Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco
  6. WHO mówi o Polsce. Porażający wzrost liczby zgonów
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News