Pilna ewakuacja, jest zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne znaleziska w piwnicy jednego z bloków we Włochach

Autor Julian Bakuła - 11 Grudnia 2020
We Włochach nastąpiła ewakuacja mieszkańców jednego z bloków.Źródło: wawainfo.pl

W piątek przed południem nastąpiła ewakuacja mieszkańców bloku przy ulicy Zarankiewicza we Włochach. Powodem było odnalezienie w piwnicy budynku przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe. Znaleziskiem zajmą się saperzy. Mieszkańcom udostępniony został tymczasem autobus miejski.

Granaty powodem ewakuacji

Jak podaje rmf24.pl, w piątek (11.12) przed południem w jednym z bloków przy ulicy Zarankiewicza w warszawskich Włochach odnaleziono 6 granatów. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną oraz saperów, którzy zajmą się zabezpieczeniem i wywiezieniem ładunków wybuchowych.

Przeprowadzono także ewakuację około 30 mieszkańców bloku, na których potrzeby do czasu ustania zagrożenia udostępniono stojący przed budynkiem autobus miejski. Tymczasem policja ustala, do kogo należały odnalezione ładunki wybuchowe i w jakim celu składowano je w piwnicy.

Mieszkańcy czekają w autobusie

- O 13:20 na miejsce przyjechał patrol saperski, który prowadzi rozpoznanie terenu, sprawdza, co ta za przedmioty zostały ujawnione, i będzie je neutralizował - mówi w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji III.

- Ewakuowane zostały 24 osoby, mieszkańcy są w autobusie, zapewnione im zostały ciepłe posiłki oraz napoje - tłumaczy mł. asp. Cebula. Na miejsce jako służba wspomagająca i zabezpieczająca działania policji i saperów przyjechała także straż pożarna.

Ewakuacja na Mazowszu

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy na wawainfo.pl o ewakuacji urzędu miasta i gminy Łosice oraz pobliskiego urzędu skarbowego i szkoły. Powodem było odkrycie w trakcie prowadzonych w pobliżu robót budowlanych granatów moździerzowych mogących pochodzić z czasów II wojny światowej.

Na miejsce przyjechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym. Po odkryciu kolejnych granatów wezwani zostali tam także wojskowi saperzy. W sumie w związku z akcją z okolicznych budynków ewakuowano około 130 osób.

Ewakuacja w metrze

Z kolei na początku lipca relacjonowaliśmy na wawainfo.pl ewakuację około 70 pasażerów ze stacji metra Młociny w Warszawie, po tym jak w jednym z wagonów metra odkryto pozostawiony tam plecak. Bagaż sprawdzany był przez policję pod kątem pirotechnicznym.

Ewakuacja poskutkowała utrudnieniami komunikacyjnymi. Trasa I linii metra została skrócona. Ruch od stacji Kabaty do stacji Słodowiec odbywał się normalnie, jednak wstrzymany został ruch od Starych Bielan do Młocin. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Dzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastDzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News