Samolot Elona Muska lądował w Warszawie. Nie podejrzewacie, o co mogło chodzić

Autor Julian Bakuła - 7 Grudnia 2020
Samolot Elona Muska widziany był w Warszawie.Źródło: HANNIBAL HANSCHKE/AFP/East News

W czwartek (03.12) na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował prywatny samolot miliardera Elona Muska. Odtąd nie ustają spekulacje dotyczące przyczyn jego niespodziewanej wizyty w stolicy. Czy chodzi tylko o biznes?

Młody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająMłody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająCzytaj dalej

Samolot Elona Muska w Warszawie

Wieść o lądowaniu prywatnego odrzutowca Elona Muska w stolicy poszła w świat za sprawą komunikatu opublikowanego w czwartek o godzinie 18:45 na Twitterze przez konto śledzące trasę samolotu miliardera.

Już kilka godzin później - o godzinie 21:02 - pojawił się kolejny komunikat, tym razem informujący o odlocie Elona Muska z lotniska w Warszawie. Następnego dnia samolot lądował w Kalifornii. Z kolei do Warszawy odrzutowiec przyleciał z Berlina, gdzie Elon Musk odbierał nagrodę Axela Springera.

Elon Musk w poszukiwaniu siły roboczej

Oczywiście sam fakt, że odrzutowiec miliardera lądował w Warszawie, nie przesądza, czy na pokładzie był Elon Musk, jednak taka możliwość rozbudza wyobraźnię komentatorów.

Jak podaje polskatimes.pl, Elona Muska do Warszawy przyciągnąć mogły interesy, jako że w związku z planami uruchomienia w Berlinie fabryki samochodów będzie potrzebował pracowników z Polski.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Elon Musk spiskujący z PiS

Pojawiają się jednak także znacznie bardziej wymyślne teorie. Według jednej z nich - przywoływanej przez portal polskatimes.pl - wizyta Elona Muska w Warszawie miałaby się wiązać z jego współpracą z PiS.

Musk miałby pomóc rządowi w produkcji aut elektrycznych marki Izera. O testowej jeździe Izery - pierwszego polskiego samochodu elektrycznego - po Południowej Obwodnicy Warszawy informowaliśmy na wawainfo.pl pod koniec listopada.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Elon Musk a Cyberpunk 2077

Zdaniem niektórych wizyta Elona Muska w Warszawie miała jednak całkiem odmienny powód. Jak podaje polskatimes.pl, Musk na Twitterze wielokrotnie wypowiadał się na temat pochodzącej z polskiego studia CD Projekt gry Cyberpunk 2077.

Miliarder - prywatnie związany z artystką Grimes, współodpowiedzialną za pracę związaną ze ścieżkę dźwiękową do gry - mógł w związku z tym wziąć udział w akcji promocyjnej Cyberpunka 2077.

Pijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjePijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News