Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Na teście pojawi się aż 200 nowych pytań

Autor Alicja Guz - 13 Maja 2020
kierowcaŹródło: Pixabay

Pula wszystkich pytań możliwych w teoretycznej części egzaminu na prawo jazdy powiększyła się o kolejne. Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło 200 nowych pytań, które mają sprawdzać wiedzę kursantów dotyczącą aspektów związanych z ruchem drogowym. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Co nowego w teorii?

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Infrastruktury, egzamin teoretyczny na prawo jazdy otrzyma dodatkową pulę tematyczną. Będzie to 200 nowych pytań, wśród których 39 pozycji dotyczyć będzie tworzenia tzw. korytarzy życia i jazdy na suwak, a 177 obejmie zagadnienia związane z pieszymi, pierwszeństwem i sygnalizacją świetlną.

Dzisiaj grzeje: Schronisko na Paluchu zamknięte przez epidemię. Kiedy to się zmieni?

Skąd te zmiany?

Już 6 grudnia 2019 roku, gdy zaczynały obowiązywać przepisy związane z jazdą na suwak i tworzeniem tzw. korytarza życia zapowiedziano, że baza pytań egzaminu teoretycznego zostanie powiększona właśnie o te zagadnienia. Baza liczącą ponad 3 tysiące pytań opublikowana jest na stronie Ministerstwa Infrastruktury, więc każdy zainteresowany może się z nią bez problemu zapoznać.

Egzamin teoretyczny

Przypominamy, że część teoretyczna egzaminu na prawo jazdy trwa 25 min. Składa się ona z 20 pytań z wiedzy podstawowej oraz 12 z zakresu specjalistycznego, który jest adekwatny do danej kategorii prawa jazdy. Pytania zawarte w teście zawierają tylko jeden poprawny wariant odpowiedzi, chociaż przyznana punktacja jest dosyć zróżnicowana. Oznacza to, że wyżej punktowane są pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które można otrzymać aż 3 punkty, a mniej te dotyczące porządku ruchu drogowego. Za nie można otrzymać tylko 1 punkt. Co ważne, aby zdać egzamin teoretyczny, trzeba uzyskać co najmniej 68 punktów z puli 74 możliwych.

Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  2. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować
  3. Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?
  4. Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródków
  5. Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragedii
  6. Niespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważna
Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News