Jaki prezent kupić na Dzień Nauczyciela?

Autor Julian Bakuła - 12 Października 2020
Dzień nauczyciela wypada już w najbliższą środę (14.10).Źródło: Pixabay

Dzień Nauczyciela, oficjalnie zwany Dniem Edukacji Narodowej, obchodzony jest 14 października i wypada już w najbliższą środę. Z tej okazji wielu z nas czuje się w obowiązku wynagrodzić nauczycielom ich ciężką pracę mającą na celu wykształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń Polaków. Wybór prezentu może jednak być problematyczny. Co najlepiej podarować z tej okazji nauczycielom?

Dzień Nauczyciela to okazja do złożenia pedagogom wyrazów wdzięczności

Dzień Nauczyciela - znany także jako Dzień Edukacji Narodowej - obchodzimy co roku 14 października, który wypada już w najbliższą środę. Tego dnia mamy okazję złożyć nauczycielom - przede wszystkim tym, pod których czujnym okiem sami pokonywaliśmy kolejne szczeble edukacji - wyrazy wdzięczności za cały trud i troskę, jakie włożyli w kształcenie i wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. Jest to gest szczególnie ważny w obecnej sytuacji epidemicznej, gdy nauczyciele nie tylko wkładają wysiłek w przygotowywanie i prowadzenie lekcji, ale także podejmują ryzyko prowadzenia zajęć w warunkach, które niejednokrotnie mogą budzić zastrzeżenia ze względu na ryzyko transmisji koronawirusa z dzieci na dorosłych. Jest to ponadto możliwość podkreślenia szacunku należącego się nauczycielom, którzy są przez państwo wynagradzani wyjątkowo nisko, biorąc pod uwagę zakres ich obowiązków i odpowiedzialności. Jak podaje portal strefabiznesu.pl, w 2020 roku stawiający pierwsze kroki w zawodzie nauczyciel stażysta może liczyć na pensję w granicach 2061-2166 zł netto.

Dzisiaj grzeje:
1. Uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Nagła akcja, już szykują protest
2. Bank zaproponował 72-latce kredyt na 80 tys. złotych. Propozycja budzi skrajne emocje

3. Pilny apel rządu w sprawie 1 listopada. Polacy nie będą zadowoleni

Prezent na Dzień Nauczyciela nie musi być bardzo kosztowny

Chociaż większość z nas zgodzi się, że za trud wkładany w edukowanie młodych Polaków nauczycielom należą się wyrazy wdzięczności i symboliczny prezent, do jednak trudniej będzie nam porozumieć się co do tego, jaki podarunek najlepiej nada się na tę okazję. Nie jest to tak problematyczne, gdy decyzję podejmujemy indywidualnie, często jednak prezent kupowany jest nauczycielowi przez całą klasę, a wtedy konieczne są uprzednie pertraktacje uczniów i ich rodziców. Należy pamiętać, że prezent na dzień nauczyciela nie musi być drogi i ma on na celu przede wszystkim okazanie pedagogom, że ich praca jest przez nas doceniana. Liczy się więc przede wszystkim gest, a sam przedmiot jest jedynie symbolem naszej wdzięczności.

Kubki i kalendarze zawsze się sprawdzają

Jak podaje portal poranny.pl, dobrym pomysłem na prezent z okazji dnia nauczyciela może okazać się na przykład kubek do kawy czy herbaty. Będzie on zarówno pamiątką dla nauczyciela, jak i czymś praktycznym i przydatnym. Podobnie praktycznym prezentem może być kalendarz. Kolejnym ciekawym pomysłem jest album klasowy lub oprawione w ramkę zdjęcie klasowe z obdarowywanym nauczycielem, który będzie mógł dzięki temu poczuć się doceniony przez uczniów. Jeśli dysponujemy większymi funduszami, możemy także złożyć się na kartę podarunkową dla nauczyciela do wykorzystania w sieci sklepów, zakładzie spa czy restauracji. Poza tym niezmiennie aktualne pozostają takie pomysły na podarunki jak kwiaty, bombonierka czy książka opatrzona klasową dedykacją. Jakie wy macie pomysły na prezenty z okazji dnia nauczyciela?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje Krzysztof. Przegrał walkę z ciężką chorobą
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Na miejscu jest straż, policja i ciężki sprzęt. Jedna osoba nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  5. Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News