Dzień kota w Warszawie. Bezpłatnie zaczipujesz swojego pupila

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Bezpłatne czipowanie kotówŹródło: Pixabay

17 lutego przypada światowy Dzień Kota w Polsce. W naszym kraju obchodzimy go od 2006 roku. Święto ustanowiono, by wyróżnić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz podkreślić konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. W obchody Dnia Kota 17.02.2020 włączyło się schronisko "Na Paluchu".

Choć światowy Dzień Kota przypada w poniedziałek, to w Warszawie jego obchody zaplanowano na sobotę i niedzielę. Wydarzenie odbędzie się w punktcie adopcyjno-informacyjnym schroniska „Na Paluchu” przy ul. Grójeckiej 79 w Warszawie.

W sobotę,15 lutego w godzinach od 11 do 15 - zaplanowano kiermasz charytatywny który zorganizuje Grupa Pomocy Kotom MRAU, a także konkurs: zwierzozagadkę z upominkami. Tego samego dnia o godzinie 11 rozpocznie się wykład: "jak prawidłowo bawić się z kotem", który przeprowadzi behawiorystka Małgorzata Nowacka ze schroniska na Paluchu. Pomiędzy 12 a 14 będą warsztaty robienia zabawek dla kotów, a na 14 zaplanowano kolejny wykład. Tym razem Katarzyna Towalewska i Maja Sieńkowska opowiedzą na temat prawidłowego żywienia kotów. Aby wziąć udział w studium należy wcześniej zapisać się mailowo pod adresem - koty@napaluchu.waw.pl.

16 lutego przy Grójeckiej 79 będzie możliwość bezpłatnego zaczpiowania kota. Tu nie obowiązują zapisy - wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i książeczkę zdrowia naszego pupila. Bezpłatne czipowanie możliwe będzie pomiędzy godziną 13 a 15.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News