Dzień bez samochodu. Zostaw auto, przesiądź się w komunikację. Czekamy na wasze zdjęcia

Autor - 22 Września 2020
dzień bez samochodu w WarszawieŹródło: um.warszawa.pl

Dzień bez samochodu przypada na wtorek 22 września. To jedyna taka okazja, by całkowicie za darmo jeździć komunikacją miejską. Warto zostawić samochód na parkingu lub garażu i wybrać się w podróż autobusem, tramwajem, metrem, SKM czy też pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pamiętaj: 22 września nie musisz kasować biletu!

Dzień Bez Samochodu w Warszawie

Dzień Bez Samochodu przypadający na 22 września to jedyny czas w roku, kiedy podróż komunikacją miejską jest całkowicie darmowa. - W dobrym tonie w dodatku z korzyścią dla środowiska naturalnego będzie zostawienie tego dnia auta w garażu i wybranie się na przejażdżkę transportem publicznym. Jest to forma promocji podróżowania komunikacją miejską, dlatego tego dnia można bezpłatnie korzystać ze wszystkich pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, w obu strefach biletowych. Kto raz spróbuje podróży WTP, ten będzie wiedział, że warto stawiać na komunikację miejską - zachęca Urząd m.st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii
2. Już za 2 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
3. 14-letni Wiktor rzucił się pod metro. Matka chłopca przerwała milczenie. Historia wywołuje płacz i łzy

Nikt nie sprawdzi Twojego biletu

Darmowe przejazdy obowiązują w obu stołecznych strefach biletowych - miejskiej i podmiejskiej. - Bramki w metrze będą otwarte, a kasowniki w pojazdach wyłączone lub specjalnie oznaczone. Wszystko po to, by kierowcy przed wyjściem z domu odłożyli kluczyki na półkę. Jeśli jednak ktoś z mieszkańców podwarszawskich gmin wyruszy do stolicy samochodem, będzie mógł swój pojazd zostawić tego dnia bezpłatnie na jednym z parkingów P+R - informuje stołeczny ratusz.

Odbierasz telefon i tracisz pieniądze. Uwaga na numery telefonu, ataki mocno się nasiliłyOdbierasz telefon i tracisz pieniądze. Uwaga na numery telefonu, ataki mocno się nasiliłyCzytaj dalej

Za darmo również koleją

W Dzień Bez Samochodu zaangażowali się również przewoźnicy kolejowi, którzy podpisali porozumienie o funkcjonowaniu Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD. W związku z tym podróżni mogą liczyć na darmowy przejazd pociągami Kolei Mazowieckich (na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin - Lotnisko Modlin.) oraz wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Przetestuj komunikację miejską

Dzień Bez Samochodu to doskonała okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska. Przy okazji można też "przetestować" podróżowanie transportem publicznym, jeśli do tej pory miałeś obawy i podchodziłeś do sprawy sceptycznie. Może będzie to początek jakiejś "dobrej zmiany" w Twoim życiu? Może na stałe zostawisz swój samochód w garażu, by t]do pracy dojeżdżać np. Miejskim autobusem? Skorzystaj z możliwości, jakie daje warszawski transport publiczny i podziel się z Nami zdjęciem z podróży! Czekamy na Twoją relację na Naszym Facebooku!

Zobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieZobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziła
  2. Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliwe
  3. Z ostatniej chwili: autobus staranował siedem samochodów. Ranne dziecko, ogromne utrudnienia
  4. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  5. Pilne: uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Dyrekcja przed chwilą potwierdziła. Zajęć w SP nr 5 w Ząbkach nie będzie
  6. Lipińska przesadziła tą reklamą. Pokazujemy, dlaczego suplement na depresję to nie rozwiązanie
Odkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą suroweOdkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą suroweCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News