Nagle zauważyli, że 4-latek pędzi wprost pod koła aut. Zdecydowały sekundy

Autor Aleksandra Olbryt - 22 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Dziecko straciło panowanie nad swoim rowerkiem i z ogromną prędkością zaczęło zjeżdżać ze skarpy prosto na bardzo ruchliwą ulicę. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy, którzy natychmiast zareagowali. W ostatniej chwili złapali pędzący rower wraz z jego przerażonym, zdezorientowanym kierowcą.

Dziecko w niebezpieczeństwie - tragedia wisiała na włosku

Dziecko prawdopodobnie nie miałoby tyle szczęścia, gdyby nie interwencja czujnych strażników miejskich. Jak poinformowała Straż Miejska, do zdarzenia doszło we wtorek, 21 lipca, kilkanaście minut po godz. 12. Funkcjonariusze wsiadali do radiowozu po zakończonym patrolowaniu Skweru 1. Dywizji Pancernej WP, znajdującym się tuż przy Wisłostradzie. Na chwilę przed odjazdem zwrócili jednak uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem po ścieżce znajdującej się na skarpie. Obok niego na rowerkach poruszało się troje dzieci. W pewnym momencie zauważyli, że jedno z nich zaczęło staczać się ze skarpy. Maluch nie potrafił zapanować nad jednośladem i coraz bardziej zbliżał się do ruchliwej Wisłostrady.

Dzisiaj grzeje:
1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
3. Wielkie zmiany w NFZ. Sposób funkcjonowania będzie nie do poznania

Nie każdy bohater nosi pelerynę

Funkcjonariusze natychmiast wysiedli z radiowozu i pobiegli w stronę dziecka. Jeden z nich w ostatniej chwili zatrzymał pędzący pojazd, w ten sposób ratując dziecko przed wjechaniem wprost pod przejeżdżające auta. Czterolatkowi nic się nie stało, był tylko mocno wystraszony. Po chwili do strażników podjechał wstrząśnięty ojciec chłopca z dwojgiem pozostałych dzieci. Tata dziecka podziękował funkcjonariuszom za uratowanie synka. Na szczęście historia ma swój szczęśliwy finał. Aż strach pomyśleć, co stałoby się, gdyby funkcjonariuszy nie było w pobliżu.

Służby musiały działać szybko w domu jednorodzinnym. Źródło niebezpieczeństwa odkryli w garażuSłużby musiały działać szybko w domu jednorodzinnym. Źródło niebezpieczeństwa odkryli w garażuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Bożeny Wołowicz trwa, wreszcie zapadł wyrok. "Chciałabym móc wypić kawę na tarasie, wjechać i wyjechać z domu"
  2. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Padły strzały w Warszawie. Co tam się dzieje?
  4. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  5. Z ostatniej chwili: na miejscu pojawili się ludzie w kombinezonach, doszło do niebezpiecznej sytuacji
  6. Steffen Möller był ulubieńcem widzów TVP. Wiemy, co się dzisiaj z nim dzieje, zdradził dobitną prawdę
Potężny pożar w Warszawie. Ogień i dym widać z kilkunastu kilometrówPotężny pożar w Warszawie. Ogień i dym widać z kilkunastu kilometrówCzytaj dalej

Następny artykuł