Czterolatka była bez opieki, nie wiedziała, gdzie mieszka. Dziecko nagle zniknęło, interweniowała policja

Autor Aleksandra Olbryt - 17 Sierpnia 2020
dzieckoŹródło: policja.pl

Dziecko przebywało zupełnie samo na klatce schodowej. Sytuacja miała miejsce 13 sierpnia w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Przed godziną 16 mieszkańcy zgłosili policji, że na klatce schodowej spotkali czteroletnią dziewczynkę pozostawioną bez opieki osoby dorosłej. Dziecko wiedziało, jak się nazywa i jak nazywa się mama, ale nie potrafiło przypomnieć sobie, gdzie mieszka. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania rodziców dziewczynki.

Dziecko pozostawione bez opieki. Nie wiedziało, gdzie mieszka

Dziecko zostało odnalezione przez mieszkańców Wyszkowa na klatce schodowej jednego z bloków. Dziewczynka miała 4 lata i przebywała tam sama, bez opieki dorosłych. Wyszkowianie zaopiekowali się dzieckiem i powiadomili Policję. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania rodziców. Dzięki skoordynowaniu działań dyżurnego KPP w Wyszkowie i zaangażowaniu policjantów "patrolówki" udało się odnaleźć matkę dziecka. Czterolatka już w ciągu godziny trafiła pod opiekę swojej mamy. Kobieta zeznała, że córką opiekowali się dziadkowie. Dziecko wspólnie ze swoją siostrą bawiło się w piaskownicy przy osiedlowym bloku. W pewnym momencie oddaliło się, nikomu nic nie mówiąc. Na szczęście dzięki przypadkowym osobom dziewczynce nie stało się nic złego.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaczęło się. Tłumy nagle wyszły na ulice, ludzie nie wytrzymali. Na miejscu jest ogrom policji
2. Płaca minimalna 2021 z konkretną kwotą. Rząd właśnie opublikował projekt, mniej niż zapowiadano

Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitalaRozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitalaCzytaj dalej

Policja apeluje: uważajcie na swoje pociechy

Funkcjonariusze KPP w Wyszkowie przygotowali listę wskazówek do rodziców. Szczególnie w wakacje łatwo jest stracić czujność. Jednak w przypadku dzieci nawet chwila nieuwagi ze strony dorosłych może zakończyć się tragedią. Komisarz Damian Wroczyński apeluje: - Zwracajmy uwagę dziecku, aby nie oddalało się od nas. Jeżeli dziecko potrafi mówić, zadbajmy, aby znało swoje dane oraz miejsce zamieszkania, a nawet numer telefonu do rodziców. Przebywając na plaży na strzeżonym kąpielisku uczmy dziecko, że w przypadku zagubienia powinno zgłosić się do ratownika. Podczas kąpieli nie spuszczajmy dziecka z oczu, nie pozwalajmy na oddalanie się od brzegu. Uczulmy dziecko przed kontaktem z nieznanymi osobami oferującymi różnego rodzaju prezenty.

Dzieci to żywe srebro, nie spuszczajmy ich z oczu

- Drogi rodzicu, pamiętaj, że miejsce zabawy powinno być dla dziecka bezpieczne z dala od jezdni i różnego rodzaju stawów, rzek. Mali rowerzyści mogą poruszać się po jezdni tylko pod opieką osoby dorosłej. Dziecko pozostawione nawet na chwilę bez opieki może stać się ofiarą przestępstwa lub ulec poważnemu wypadkowi. Wakacje, okres urlopowy nie zwalnia nas z obowiązku sprawowania opieki nad naszymi dziećmi. Pamiętajmy, że maluchy ciekawskie otaczającego świata potrafią nagle zniknąć z oczu. Wówczas jest to stres zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców czy opiekunów. Pamiętajmy, aby zapewnić odpowiednią opiekę najmłodszym - poucza kom. Wroczyński.

Niebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemNiebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda przeżywa śmierć. W poruszających słowach postanowił publicznie ją pożegnać: "Jej odejście jest wielką stratą"
  2. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe
  3. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  4. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  5. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  6. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat
Kobieta spojrzała na ścianę i zamarła z przerażenia. Co zobaczyła sprawiło, że natychmiast wezwała pomocKobieta spojrzała na ścianę i zamarła z przerażenia. Co zobaczyła sprawiło, że natychmiast wezwała pomocCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News