Nie żyje malutki Filipek, miał zaledwie 3 miesiące. Szczegóły sprawy tylko dla osób o mocnych nerwach

Autor Alicja Guz - 28 Września 2020
dziecko zamordowaneŹródło: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Dziecko zostało zamordowane. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek prokuratury aresztował 39-letnią matkę 3-miesięcznego Filipa oraz jej 32-letniego konkubenta. W chwili zatrzymania zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli nietrzeźwi.

Dziecko nie żyje

Dziecko miało zaledwie trzy miesiące. Zostało brutalnie zamordowane w nocy z piątku na sobotę. Pomoc wezwała matka noworodka. - W ubiegłą sobotę po godz. 4 rano dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego prawdopodobnie doszło do śmierci niemowlęcia. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które stwierdziło zgon 3-miesięcznego chłopca poinformowała st. asp. Joanna Wielocha z policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

dziecko zamordowane, zatrzymana matka dziecka

 dziecko zamordowane, zatrzymany konkubent matki dziecka

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Resort wydał nowe obostrzenia. Maseczki już nie tylko w komunikacji miejskiej
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

Dwie osoby aresztowane

W sprawie zabójstwa 3-miesięcznego Filipa zatrzymano dwie osoby - 39-letnia matkę dziecka i jej 32-letniego partnera. Jak przekazała policja, oboje w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec podejrzanych najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dziecko odniosło poważne obrażenia

Jak przekazał portal Onet Warszawa, przeprowadzona w zakładzie medycyny sądowej sekcja zwłok zamordowanego dziecka wykazała "poważne obrażenia w obrębie twarzoczaszki" oraz uszkodzenia narządów wewnętrznych. Jednak prokurator Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga cytowany przez portal podkreślił, że ostateczna przyczyna zgonu dziecka będzie znana dopiero po uzyskaniu szczegółowej opinii z zakładu medycyny sądowej.

Z ostatniej chwili: Prezydent Warszawy ujawnił sytuację w Warszawie. Jest gorzej niż wszyscy sądzili?Z ostatniej chwili: Prezydent Warszawy ujawnił sytuację w Warszawie. Jest gorzej niż wszyscy sądzili?Czytaj dalej


Mężczyźnie grozi dożywocie

Co więcej, z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna od końca czerwca (czyli do momentu narodzin Filipa), znęcał się nad dzieckiem "ze szczególnym okrucieństwem". Powodem jego agresji miał być płacz niemowlęcia. Dodatkowo mężczyzna najprawdopodobniej stosował przemoc, będąc pod wpływem alkoholu. Podejrzani w sprawie zabójstwa dziecka usłyszeli już zarzuty. 32-latkowi prokurator zarzucił dokonanie zabójstwa chłopca w zamiarze ewentualnym oraz znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Matka nie pomogła swojemu dziecku

Jeśli chodzi o 39-letnią matkę chłopca, podejrzana jest o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, ponieważ pozostawiała je pod opieką nietrzeźwego konkubenta. Prokuratura zarzuca również kobiecie, że w dniu zabójstwa, mogła udzielić Filipowi pomocy, jednak tego nie zrobiła. Za to sąd może skazać ją na karę do 5 lat pozbawienia wolności. - Jednocześnie nie można wykluczyć, że zarzut wobec matki dziecka może ulec zmianie na surowszy - poinformowała st. asp. Joanna Wielocha. Jak przekazał prokurator Marcin Saduś: "Podejrzani nie przyznali się do stawianych im zarzutów, złożyli wyjaśnienia sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym".

Ścieki z Czajki znowu leją się do Wisły. Wiemy dlaczegoŚcieki z Czajki znowu leją się do Wisły. Wiemy dlaczegoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści
  2. Fotoradar zrobił mu zdjęcie w idealnym momencie. Dostanie mandat za korzystanie z telefonu?
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. Rydzyk uderzył mocno w Kaczyńskiego. TV Trwam wypuściła własny reportaż [ANALIZA]
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News