Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonne

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
dziecko w oknie życiaŹródło: Pixabay

Dziecko znalezione w warszawskim oknie życia. W poniedziałek siostry zakonne znalazły dziewczynkę w oknie życia przy ulicy Hożej. Nadały jej imię Zuzia. To już osiemnaste dziecko pozostawione przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi.

Dziecko w oknie życia

Dziecko w oknie życia przy ulicy Hożej znalazły poniedziałek o godzinie 5:11 siostry zakonne. Spontanicznie nadały dziewczynce imię Zuzia. O zdarzeniu poinformowała Archidiecezja Warszawska. Przy noworodku znajdowała się karteczka informująca, że dziecko urodziło się 24 sierpnia o godzinie 3 nad ranem.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Urzędnicy ruszają na łowy. Już teraz wiadomo, że posypią się srogie kary na nieuczciwych

Dziecko było zdrowe i zadbane

- Dziewczynka była ubrana, czyściutka, według medyków z pogotowia zdrowa - poinformowała s. Anna Uberman. Jak podaje Archidiecezja Warszawska, dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Nie mogła uwierzyć, co znalazła na własnym podjeździe. Prawda okazała się niewiarygodnaNie mogła uwierzyć, co znalazła na własnym podjeździe. Prawda okazała się niewiarygodnaCzytaj dalej

Kolejne dziecko w oknie życie

Według danych Archidiecezji Warszawskiej znaleziona w poniedziałek Zuzia jest 18 dzieckiem pozostawionym w "Oknie Życia" przy ulicy Hożej 53. "Opiekujące się nim siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych" informuje Archidiecezja Warszawska.

Warszawskie okno życia

Okno życia w Warszawie istnieje już niemal 12 lat. Znajduje się ono przy ulicy Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi. To właśnie siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Wypadek rządowej limuzyny. Jest karaWypadek rządowej limuzyny. Jest karaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kuriozalne pytanie w "Milionerach" za 250 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, że padło na wizji
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  4. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  5. Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcie
  6. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Marek Sawicki
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News