Przykre wiadomości spod Warszawy. Niestety, zagrożone są dzieci

Autor Karolina Kraushar - 18 Sierpnia 2020
Dziecko z pozytywnym wynikiem na koronawirusaŹródło: Pixabay

Dziecko zaraziło się koronawirusem. Jak poinformował Urząd Miasta i Gminy pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2 otrzymało dziecko, które uczęszczało na wakacyjne dyżury do przedszkola znajdującego się pod Warszawą. Dzieci oraz opiekunowie zostali poddani kwarantannie.

Dziecko z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Dziecko, u którego potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 uczęszczało na dyżury do piaseczyńskiego przedszkola. O pozytywnym teście przedszkolaka poinformował Urząd Gminy i Miasta: "informujemy, że w związku z potwierdzonym pozytywnym testem u jednego dziecka w Przedszkolu nr 11, dzieci oraz opiekunowie z tej grupy skierowani zostali na kwarantannę, a po weekendzie poddani zostanę testom na COVID-19".

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. Zatrważająca informacja od Ministerstwa Zdrowia. Liczba zgonów w Polsce przekroczyła 2 tysiące

Dzieci są na kwarantannie

- Dziękuję Pani Małgorzacie Adamus, Dyrektor przedszkola, Pracownikom i Rodzicom za przestrzeganie procedur dzięki, którym kontakt chorego dziecka został ograniczony do jednej grupy. – powiedziała Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza. Przedszkole zostało już poddane dezynfekcji. Jak czytamy w komunikacie urzędu: "wszystkie gminne placówki oświatowe wyposażone zostały m.in. w urządzenia do zamgławiania".

Co dalej z placówką?

– Z dalszymi decyzjami dotyczącymi przedszkola poczekamy do wyników testów, które będą pod koniec tygodnia. Niestety z takimi sytuacjami możemy mieć coraz częściej do czynienia, dlatego ważne jest, abyśmy w trosce o wzajemne bezpieczeństwo przestrzegali zalecanych procedur – podkreśla wiceburmistrz.

Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłŁukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące doniesienia o Kindze Rusin. Odchodzi z Dzień Dobry TVN, ale to jeszcze nie koniec
  2. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
  3. Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważać
  4. Przykry rekord na Mazowszu. Jest coraz gorzej, ministerstwo potwierdziło
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Ludzie umarli na miejscu, nie mieli żadnych szans. Trwa pilna akcja służb na południu Polski
Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News