Nie znała swojego adresu, była sama w parku. Ogromnie płakała, dopiero wtedy zauważyli ją strażnicy miejscy

Autor Alicja Guz - 16 Września 2020
dziecko zgubiło się na spacerzeŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Dziecko zgubiło się podczas spaceru z rodziną. 5-letnia dziewczynka była tak zdezorientowana i zapłakana, że na pomoc ruszyli strażnicy miejscy patrolujący okolicę. Dziecko znało imiona swoich rodziców, jednak nie potrafiło podać adresu zamieszkania. Do poszukiwań opiekunów dziecka zaangażowano też inne patrole.

Dziecko zgubiło się na spacerze

Dziecko napędziło strachu zarówno sobie, jak i swoim opiekunom. - Dochodziła godzina 17.30, gdy strażnicy miejscy jadący radiowozem ulicą Solec zauważyli małą dziewczynkę przy Parku Rydza-Śmigłego. Dziecko było zdezorientowane i zapłakane. Wokół nie było nikogo - poinformowała Straż Miejska.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić

5-latka bez opieki

Strażniczka miejska podeszła do zagubionej dziewczynki i nawiązała kontakt. Zapłakane dziecko miało na imię Ala. Poinformowała funkcjonariuszkę, że ma 5 lat i była na spacerze z mamą i 7-letnią siostrą, jednak one gdzieś jej zginęły. Jak przekazała straż miejska, dziewczynka znała imiona rodziców, jednak nie potrafiła podać adresu swojego zamieszkania. - O zagubionej dziewczynce natychmiast powiadomiono inne patrole znajdujące się w rejonie bulwarów wiślanych. Jeden z nich zauważył w rejonie Płyty Desantu matkę z córką, które były zdenerwowane i kogoś szukały - tłumaczy Straż Miejska. Funkcjonariusze ustalili, że to one szukają 5-letniej Ali.

Szczęśliwe zakończenie historii

Strażnicy przywieźli matce córkę, a dziewczynka obiecała, że będzie już lepiej pilnowała się bliskich. - Przy tej okazji warto przypomnieć rodzicom, że odszukanie opiekunów może służbom ułatwić choćby włożona do ubrania karteczka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do rodziców - wyjaśnia Straż Miejska.

Tragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeTragedia w hali produkcyjnej. Ogień odciął drogę mężczyźnie. Nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  2. Tego jeszcze nie było. Widzowie TVN byli zadziwieni, pojawił się gość specjalny
  3. Kilkuset uczniów trafiło na kwarantannę, a to dopiero początek. Liczba zakażonych w szkołach wciąż rośnie
  4. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  5. Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News